Tesná prehra Slovana s Novosibirskom (VIDEO)

HC Slovan Bratislava – HK Sibir Novosibirsk  2:3 (0:0, 2:2, 0:1)

Góly32. Šťastný (Jeglič), 38. Kašpar (Nedorost) – 26. Šalunov (Žafiarov, Gimajev), 27. Šumakov (Okulov), 56. Šalunov (Ridderwall)

HC Slovan: Garnett (Brust) – Barker, Sersen, Starosta, Švarný, Mihalik, Valach, Kozák – Kašpar, Nedorost, Surový – Jeglič, Tičar, Šťastný – Skokan, Protasenja, Bartovič– Skalický, Viedenský, Lušňák

Sibir: Salák (Bespalov) – Ibragimov, Vereščagin, Roth, Alexejev, Gimajev , Naumov, Meňšikov, Ignatovič – Kopejkin , Ullström, Moňa – Šumakov, Okulov, Ridderwall – Vorošilo, Fefelov, Sannikov – Šalunov, Gubin (A), Žafiarov

RozhodovaliDejev, Zacharenkov – Naumov, Sadovnikov

Vylúčenia: 3:5, Presilovky: 0:0, Oslabenia: 0:1, Diváci7.547

V prvej tretine sa hral opatrný hokej z oboch strán. Ani jeden so súperov nechcel spraviť chybu. V polovičke prvej časti od modrej strielal Barker, Salák si s jeho strelou poradil. Sibir kontroval šikovnou akciou Fefelova, ktorý sa snažil prekvapiť Garnetta, ten si dal pozor. Vzápaäti nebezpečne strieľal Moňa. Keď Slovan nevyužil presilovku, odchádzali oba celky do šatní po prvej tretine za stavu 0:0

V druhej časti sa dočkali diváci aj korenia hokeja, gólov.  V 22. minúte spáli povestnú tutovka Tičar, za čo prišiel trest zo strany Sibiru. V rozmedzí 26. a 27. minúty podnikli hostia, dva rýchle útoky, po ktorých sa dostali do dvojgólového vedenia.  V polovici zápasu zachytil Jeglič puk v tretine Sibiru, nahrávku poslal Šťastnému, ktorý krásnou strelou znížil na 1:2. Dobre hrajúci Slovan sa dočkal vyrovnájúceho gólu v závere tretiny. Súhra Nedorosta s Kašparom slávila úspech. Salák Kašparovu strelu vyrážal už z poza brankovej čiary.

Tretia časť patrila hosťom, ktorí boli hokejovejší. Viackrát  uzamkli Slovan v tretine.  V 44. minúte korčuľoval sám na Garnetta Okulov. Kanaďan v bráne Slovane jeho pokus kryl. v 50. a 51. ukázal Garnett postreh lapačkou, keď za svoj chrbát nepustil strely Menšikova so Šulanovom. V 55. po aktivite Tičarovho útoku dostal Slovan možnosť presilovky. Tú nehral dobre, navyše po Barkerovej chybe inkasoval v oslabení. Na konečných 3:2 pre Sibir stanovil Šulanov.

One thought on “Tesná prehra Slovana s Novosibirskom (VIDEO)

• 2. septembra 2015 at 1:59
    Permalink

Obavam sa ze podobnych zapasov uvidime viac a na to nepremienanie sanci budeme „umierat“ casto. Darmo nas brankar bude drzat ked obrana bude robit kixy ako dnes (Barker a Svarny katastrofa co predvadzaju) a nebude mat kto strelit gol. Mame az prilis vela hracov na ciernu robotu a takmer ziadneho „snipera“. Zapasy su sice pozeratelne a hokej ako dnes urcite bavi, potrebujeme vsak bodovat. Zatial to vyzera ze si to PO mozme vzdialit uz hned v uvodnych 5 domacich zapasoch…