Zvíťazila väčšia vôla po víťazstve a belasé srdiečko, zhodujú sa basketbalistky Slovana

By  |  0 Komentárov

BK Slovan má za sebou dlhú päťzápasovú bitku o zotrvanie v extralige. Obe družstvá sa veľmi dobre poznajú, v základnej časti spolu odohrali šesť duelov vrátane tých pohárových. V sobotu to bol ich 11. vzájomný zápas. Po domácej sobotňajšej prehre 55:60 z 30.4.2016 mal všeko vo svojich rukách Poprad, v stredu mal ideálnu možnosť ukončiť sériu, poslať Slovan do prvej ligy žien a junioriek. „V stredu sme stali z mŕtvych, bojovali sme, dali sme do toho všetko. Zaslúžili si sme celú sériu vyhrať, “ začala svoje hodnotenie stretnutia jedna z ťahúniek družstva Simona Marcová, ktorá sa veľkou mierou zaslúžila o to, že séria sa vrátila do Bratislavy. Ísť do Popradu s nožom na krku nie je ľahké ani po psychickej stránke. „Nebolo to ľahké, my sme o tom vedeli, dali sme do toho všetko, podarilo sa nám vyhrať. Do rozhodujúceho duelu sme si priniesli potrebné sebavedomie, zapokovali výkon zo stredy, výsledok sa dostavil.“ Slovan zaznamenal osem trojok, jednou prispela aj Marcová. „Nemyslím si, že trojky rozhodli o našom víťazstve, rozhodol tímový výkon, vôľa vyhrať a dobrá obrana.“

DSCN2751 V ostatných zápasoch chýbala Slovanu Lenka Slezáriková, tá si privodila zranenie kolena v stretnutiach s Banskou Bystricou. V sérii s Popradom nastúpila na tretí zápas so sebazaprením, vo štvrtom v Poprade nehrala. Nenastúpila ani do toho rozhodujúceho, krátko pred začiatkom stretnutia naznačila svojim spoluhráčkam známym gestom, aby hrali so srdcom. „Ja som na tretí duel chcela nastúpiť, nešlo mi o zdravie, ale o to, aby sme sa zachránili v lige a pomôcť družstvu. Na tréningu to celkom išlo, dávala som si na zranené koleno pozor. V treťom stretnutí som dostala úder do kolena, čo mi neumožnilo ďalej pokračovať v zápase. Bolo mi veľmi ľúto, že som nemohla pomôcť svojim spoluhráčkam“, hovorí Slezáriková a pokračuje,:„Vedela som, že do posledného zápasu nemôžem nastúpiť, povedala som trénerovi, že ma to mrzí. Veľmi sa teším, že sa nám podarilo vyhrať. V piatom zápase sa napokon ukázalo, kto je lepší, nakoľko sme svojho súpera zdolali takmer o 20 bodov.“ Bodovo sa Slezárikovú snažila zastúpiť  Nikola Turzáková, typologicky a na inom poste hrajúca hráčka, s presnou muškou spoza trojkového oblúka. V stretnutí pridala dve trojky, rovnako ako Marcová sa zhoduje, že základ víťazstva v piatom zápase bol stredajší triumf zo stredy. „Mali sme tam nôž na krku, uspeli sme vďaka disciplíne“, myslí si Turzáková. Slovan nehral rozhodujúci piaty duel doma v Dome Športu, napriek tomu si nenechal vziať víťazstvo. „My tu v športovej hale na Domkárskej dvakrát do týždňa trénujeme, keďže sme dokázali v stredu vyhrať, bola by veľká škoda, ak by sme prehrali,“ dodáva rozohrávačka Slovana. V drese Popradu okrem nej v minulosti hrali Mlynarovičová s Lavríkovou. „My teraz hráme za Slovan, nám bolo jedno, či by sme hrali o záchranu s Bystricou, či Cassoviou, pre nás bola dôležitá skutočnosť udržať sa v extralige. Je škoda, že sa nám nepodarilo hrať o konečnú piatu priečku, séria s Bystricou nám nevyšla, napriek tomu som rada, že sme ukončili ročník víťazstvom“, priznáva Nikola Turzáková.

 

Musíte byť prihláseny pre vkladanie komentárov Login

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.