HBT sa vytrápil s Ružinovom, ale napokon berie tri body

6. kolo ZHbL 15.10.2016 18:00 (hokejbalové ihrisko Tematínska)

HBT SLOVAN Bratislava – APOLLO Ružinov 4:3 (3:0,0:1,1:2)

Góly: 4. Sýkora(Rzavský), 9. Guba(Kemény), 10. Furek(Guba), 44. Sýkora – 22. Pisár (Lekír), 35. Biznár, 38. Lekír

SLOVAN: Brečka K. – Stopiak, Jančovič – Furek, Večera – Baláž, Bekeš – Sýkora, Rzavský, Nemec – Guba, Busai, Kemény – Šarmír, Post, Lovaš – Kresánek, Chlpáňová

Michal DROBNÝ (tréner HBT Slovan): „Tento duel sme začali presne tak ako sme si pred zápasom povedali. Prvá tretina bola z našej strany najlepšia v sezóne aj napriek tomu, že súper vyrukoval s tvrdou hrou na hraniciach pravidiel. Dali sme tri góly a o zápase sa zdalo byť rozhodnuté. Žiaľ, opak bol pravdou. Druhú tretinu poznačili naše časté vylúčenia, z čoho nakoniec pramenilo to, že súper dotiahol postupne na 3:3 aj napriek množstvu šancí na našej strane. V závere sa nám podarilo vďaka našej aktivite v oslabení streliť víťazný gól a skóre sa už nemenilo a to ani pri power play súpera . Pozitívom bola prvá tretina a bojovnosť prvých dvoch formácii a negatívom druhá tretina, ktorá sa už nesmie opakovať, ak chceme pomýšľať na najvyššie ciele. Veľmi rýchlo musíme na ňu zabudnúť a poučiť sa.“

Filip STOPIAK (obranca HBT Slovan): „Už samotná rozcvička na zápas naznačovala, že sme neboli dostatočne sústredení na samotný duel. I keď je pravda, že nám vyšla prvá tretina, minimálne čo sa týka strelených gólov. Zvyšok zápasu bolo jedno veľké trápenie. Nepamatám si kedy sme mali naposledy toľko 100% šancí bez zmeny skóre na tabuli, nehovoriac o samotnej disciplíne celého mužstva, čomu nasvedčujú udelené tresty. V náš prospech snáď hovorí iba fakt, že súper tieto príležitosti využil minimálne. Napriek tomu, že sa nám podarilo zápas dotiahnuť do víťazného konca, nemáme čo oslavovať a musíme zapracovať na samotnej pohode celého mužstva a užívať si samotnú hru, hlavne keď vyhrávame 3:0 po prvej tretine.“