Prehra na moskovskom ľade

Spartak Moskva – HC Slovan Bratislava 4:2 (0:1, 1:0, 3:1)

Góly: 28. Kalinin (Radil, Gilroy), 45. Bobrov (Gilroy), 47. Radil (Leščenko), 55. Vasiliev – 10. Chipchura (Zigo, Starosta), 52. Smoleňák (Zigo)

Spartak Moskva: Bespalov (Svensson) – Gilroy,Provolněv, Sergijenko, Kalinin , Kirillov, Bondarev, Dyblenko – Leščenko, Stoa, Radil – Alexandr Vasiljev, A. Voronin, Mirnov – Nikoncev, Bobrov, Šmoljov – N. Li, M. Potapov , Pavljukov.

HC Slovan Bratislava: Pogge (Brust) – F. Novák,Meszároš, Švarný, Plastino, Starosta, Ďaloga,Pokorný, Bačík – Cheechoo, Taffe, Jeglič – Smoleňák, Kopecký, Musatov – Valský, Zigo, Chipchura – M. Hlinka, Lušňák, Vopelka.

Rozhodca: Soin,  Kulakov –  Misur, Ponamarenko Vylúčenia: 4:6 Presilovky: 1:0. Oslabenia 0:0.

Od úvodu sa hral otvorený hokej. Oba celky mali možnosť presiloviek, skóre sa nemenilo. V polovici prvej tretiny presnou strelou k tyčke poslal belasých do vedenia Chipchcura. V závere prvej časti zakombinoval prvý útoku Slovana, Taffe z ideálnej pozície druhý gól nepridal.

Druhá časť priniesla dve dobré šance na oboch stranách. Stao pred Poggem neuspel, na druhej strane Chipchurov presný puk nedokázal za Bespalovovou chrbát prepasírovať Zigo. Keď neuspel ani Valský, prišiel po kontroverznom Kopeckého vylúčení vyrovnávajúci gól domácich. Od modrej čiary sa presadil Kalinin. Vzápätí mal Spartak ideálnu možnosť na druhý gól, svoju dlhú, takmer dvojminútovú početnú výhodu nevyužil, Pogge bol pozorný.

Pred treťou tretinou bolo všetko otvorené. Slovan mal výbornú možnosť na vedúci gól, Zigo sám pred Bespalovom neuspel.Platilo staré známe nedáš dostaneš, Slovan nevyhodil dobre puk zo svojho pásma, na 2:1, po dorážke skóroval Bodrov. Po ďalšom zmätku v obrane Slovana sa presadil Radil. Belasí odpovedali kontaktným Smoleňákovým gólom. Po priam katastrofálnej Novákovej rozohrávke sa k puku dostal Vasiliev, ktorý zvýšil na 4:2. Slovanu sa v záverečnej hre vabank vyrovnať nepodarilo.