Skvelé víťazstvo nad Dynamom (VIDEO)

Dynamo Moskva – HC Slovan Bratislava 3:5 (1:2,2:2,0:1)

Góly a asistencie: 3. Fjodorov (Tarasov), 28. Kokujov (Sopin, Rybakov), 38. Kuznecov (Makljukov, Podšendjalov)   – 17. Ďaloga (Cheechoo, Starosta), 20. Kundrátek (Cheechoo), 21.Cheechoo (Taffe, M. Hlinka), 31. Kundrátek (Taffe), 46. Jeglič (Plastino)

Rozhodovali: Bukin, Sergejev – Beršenjov, Judin. Vylúčení: 3:3. Využitie: 0:2.

Moskva: Jerjomenko (23. Lazušin) – Hietanen, Mironov, Makljukov, Robinson, Rylov, Solovjov, Volkov –Karsums, Cvetkov, Karpov – Kokujov, Rybakov, Sopin –Kuznecov, Kokarev, Igumnov – Fjodorov, Tarasov, Šipov – Podšendjalov.
Slovan: Brust (Pogge) – Kundrátek, Starosta, Švarný, Plastino, Bačik, Meszároš, Pokorný,Ďaloga – M. Hlinka, Taffe, Cheechoo – Nedorost, Jeglič, Valský – Chipchura, Lušňák, Vopelka – T. Kubalík, Viedenský, Šiška.
Zápas začal pre Slovan nešťastne. Už po dvoch minútach vybojoval puk pri mantineli Tarasov a následná strela Fjodorova, doputovala s pomocou Mareka Ďalogu do siete. Domáci potom mali po góle ďalšie možnosti, ale zmaril ich skvelý Brust. Pred koncom tretiny sa hráči Dynama dvomi faulami v rovnakom čase oslabili o dvoch hráčov a presilovku Slovan využil dokonale. Ďaloga sa skvele uvoľnil a vyrovnal. V samom závere prišla na rad ďalšia presilovka a Kundrátek strelou od modrej otočil stav zápasu na 1:2!
Do druhej časti Slovan nemohol vstúpiť lepšie. Taffe výborne zabojoval, z rohu prihral puk pred bránku k úplne voľnému Cheechoovi, ktorý prekonal Jerjomenka po tretíkrát! V 28. minúte vytiahol Brust ďalší skvelý zákrok, na kombináciu Sopina s Kokujovom však už nestačil – 2:3. Moskovčania cítili, že sa môžu týmto gólom dostať do zápasu, zabudli však na zadné dvierka. To opäť využil Taffe, ktorý nabil Kundrátekovi a český obranca poslal puk za striedajúceho Lazušina. Dva vynikajúce zákroky následne opäť vytiahol Barry Brust, ktorý jedným z nich doslova ukradol gól Kokarevovi.  Dve minúty pred sirénou však na neho predsa len našiel recept Kuznecov a upravil skóre po druhej časti hry na 3:4.
Aj tretia tretina priniesla gólovú radosť pre Slovan krátko po jej začiatku. v 45. minúte vyhral Jeglič buly, Plastino okamžite po ňom vystrelil a odrazený puk poslal do siete práve slovinský útočník – 3:5! Slovan sa upokojil, ďalšie šance Dynama prišli v polovici tretej časti. Brust však fantastickým zákrokom pokazil radosť Cvetkovovi.  Neskôr kanadskému gólmanovi pomohla dokonca žŕdka po strele Fjodorova. Svoj náskok si však už zverenci trénera Říhu ubránili a z Moskvy vezú po skvelom výkony tri body!