Solenský sa o drafte Slovana dozvedel z facebooku, priorita je však jasná

Na zimnom štadióne Ondreja Nepelu momentálne prebieha medzinárodný hokejový turnaj pre hráčov do 18 rokov Memoriál Ivana Hlinku. Ten sa hrá každý rok, tentokrát sú základné skupiny situované do Bratislavy, kde hrá okrem Slovenska ešte Rusko, USA a Fínsko. druhá skupina si rozbalila stan v českej Břeclavi. Tam sa o postup bili Česi, Kanaďania, Švajčiari a Švédi. Vyvrcholenie celého turnaja uvidí v piatok a v sobotu opäť Bratislava. Slováci však budú hrať iba o konečné siedme miesto proti Švajčiarsku aj vinou toho, že vstupy do zápasov im nevyšli. „Prvé tretiny sme odflákli, vstupy do zápasov neboli ideálne. Nie je pre nás dobré, že stále doťahujeme náskok súpera. Ak by sme boli lepšie koncentrovaní, zápas sa určite inak vyvíja. V každom zápase sme mali svetlé chvíľky, ale najlepšie sme hrali asi proti Fínom,“ zhodnotil naše vystúpenia kapitán tímu Samuel Solenský.

Mladý útočník libereckých tigrov zaujal fanúšikov Slovana nedávno, keď sa jeho meno objavilo pri tohtoročnom drafte KHL. Práve po mladom rodákovi z Michaloviec totiž Slovan siahol ako po svojej poslednej voľbe draftu. „Ja som sa to dozvedel od kamaráta na facebooku. Bola to príjemná správa, potešilo ma to, ale draft KHL nie je ani zďaleka taký, ako v NHL. Takže teší ma to, ale nič to neznamená,“ priznal mladý talent pre náš web.

S_Solensky

Opäť sa teda natíska otázka a polemika ohľadne draftu. My sa jej na tomto mieste nebudeme venovať, ale Solenský potvrdil, že klub ho pred draftom a ani po drafte nekontaktoval. Svoju budúcnosť chce navyše spojiť s NHL a práve draft v zámorí zaujíma onedlho 17-ročné krídlo najviac. „Sezóna je dlhá, a záleží len na mne, aká bude. Musím byť hlavne zdravý celý rok. Chcem urobiť všetko pre to, aby som sa na draft vôbec dostal a umiestnil sa čo najlepšie.“ Samozrejme sa môže stať čokoľvek, draft v NHL môže mať aj iný, ako pozitívny dopad. A až potom by sa zrejme dostal do hry aj Slovan. Prijal by Samuel jeho ponuku? „To je naozaj ďaleko, ale ak by prišla ponuka, zvážil by som ju,“ povedal nám na záver Samuel Solenský. 

Pridaj komentár