Riga nad sily Slovana

V úvode zápasu sa odohrával opatrný hokej. Domáci Redhlis dobre mierenou strelou našiel pripraveného Štěpánka. Na druhej Slovan belasí nezvládli prečíslenie troch proti jednému. Červného vychytal Biljalov. Slovan bol od polovice prvej tretiny lepší, výbornú možnosť na strelenie gólu nevyužil Sukeľ. Po ňom sa z gólu netešil ani Švarný, za čo prišiel trest. Minútu pred koncom prvej časti presnou strelou poslal Dinamo do vedenia Dārziņš. V polovici zápasu sa Slovanu podarilo vyrovnať, Buc našiel pred bránou Lišku 1:1. O pár minút mohol po Sersenovej bombe do bránky Rigy upratať Taffe. Už o dve minúty tečoval Mainoneho strelu Dzierkals. Tento gól museli asi šesť minút odobriť hlavní rozhodcovia v spolupráci s videorozhodcom. V závere druhej tretiny sa Slovanu podarilo vyrovnať, keď Chipchura dôrazne sledoval puk 2:2. Skóre zápasu v prospech Slovana mohol v samom závere otočiť Liška, ale v dobrej možnosti neuspel.  V úvode tretej časti stopercentnú šancu nevyužil Buc, za čo Riga Slovan potrestala gólom. Slovan sa snažil o vyrovnanie, ale neuspel.

HC Dinamo Riga – HC Slovan Bratislava 3:2 (1:0, 1:2, 1:0)

Góly: 19. Dārziņš (Rēdlihs, Zanetti), 35. Dzierkals (Balinskis, Maione) – 28. Liška (Buc, Švarný), 39. Chipchura (Klok)

HC Dinamo Riga: Biljalov – Balinskis, Maione, Zile, Ališauskas, Gimajev, Zanetti, Karkls – Meija, McMillan, Gegeris – Dzierkals, Džerinš, Gillies – Rēdlihs, Razgals , Dārziņš – Pavlovs, Myttynen, Marenis – Lipsbergs.

HC Slovan Bratislava: Štěpánek – Jánošík, Sersen, Klok, Švarný, Bačik, Gelinas, Boldižár – Chipchura, Taffe, Rau – Lunter, Sukel‘, Červený – Lamper, Buc, Liška – C. Bailey, Jeglič, M. Sloboda – Baranov

Vylúčenia: 5:6, Presilovky a Oslabenia 0:0