BK Slovan si po prehre so Šamorínom zahrá o piate miesto

BK Slovan Bratislava – ŠBK Šamorín  56:59 (23:13, 11:15. 8:14, 14:17)

Šamorín si do Bratislavy priniesol víťazstvo 90:73,  v druhom play-off zápase chcel potvrdiť postupový mečbal do semifinále. Slovan si na svojho súpera veril, keďže v sezóne ho dokázal na domácej palubovke dvakrát zdolať.  Začal dobre, v tretej minúte viedol 10:2. Aj keď sa Šamorín postupne doťahoval, Slovan svoj náskok navyšoval, aby po Turzákovej trojke v závere prvej štvrtiny vyhrával o desať bodov 23:13. Úvod druhej štvrtiny sprevádzali nepresnosti na oboch stranách. Slovan si svoj 10-bodový náskok strážil, keď Slezáriková zvýšila na 27:17. Potom sa Slovanistkám prestalo dariť v koncovke, nedokázali úspešne zakončiť  päť útočných akcii v rade. To využil súper, ktorý v 18. minúte prehrával 32:24. Polčas napokon Slovan vyhral o šesť bodov 34:28.

Strelecký útlm z druhej švtrtiny si domáce hráčky preniesli aj do druhého polčasu. Tri minúty nedokázali dať kôš z hry, v 24. minúte sa Šamorín dostal do dvojbodového vedenia 36:34. Prvý kôš z hry zaznamenala Slezáriková, keď trojkou vrátila vedenie pre svoje družstvo. Svojou aktivitou si pri následnej úspešnej streľbe vynútila faul. V 26. minúte belasé viedli 40:36. Pred poslednou štvrtinou bolo všetko otvorené, hráčky do nej vstupovali za stavu 42:42. V 33. minúte mal Slovan na konte už štyri fauly, viedol 48:43. Keď nevyužil svoje príležitosti v útoku, prišiel zákonitý test. Šamorínu sa v 36. minúte podarilo zápas otočiť, keď viedol 50:48, svoje vedenie si udržal až do konca zápasu, ktorý vyhral 59:56. Postúpil tak do semifinále, Slovan si zahrá o konečnú piatu priečku.

Najlepšou strelkyňou domácich bola s 15 bodmi Lenka Slezáriková, za hostky sa najviac darilo Brittany Lewis, autorka 23 bodov.

Zostava:

Marcová 6, Križmová 7, Dulová 0, Slezáriková 15, Talajková 9

(Mlynarovičová 0, Zarevúcka 11, Turzáková 8)

Ohlasy po zápasy:

Danilo Rakočevič, tréner BK Slovan: „Našim problémom je skutočnosť, že ak sme vo vedení, začneme v útoku vymýšľať. Nedodržujeme dohodnuté signály, naopak hráme úplný opak. Odohrali sme vyrovnaný zápas, dali sme málo bodov. S útokom preto nemôžeme byť spokojní. V druhom polčase nám chýbala väčšia odvaha. Na druhej strane treba rešpektovať silu súpera, ktorý má na svojej lavičke kvalitné hráčky. Súper mal v závere iba tri fauly, čo nebýva vo vyrovnanom zápase štandardné. Pri našich útokoch ostala pri dvojtaktoch píšťalka rozhodcov nemá. Môj tím by si zaslúžil väčší rešpekt zo strany rozhodcov. Aj napriek prehre gratulujem svojim hráčkam. Bojovali sme o dobrý výsledok až do samého konca. Musíme sa dobre pripraviť na zápas o piatu priečku. Blahoželám Šamorínu k postupu do semifinále, prajem mu veľa šťastia.“