Bystričanky otočili zápas na Slovane

By  |  0 Komentárov

BK Slovan Bratislava – BK ŠKP 08 Banská Bystrica 42:46 (14:1, 8:12, 3:17, 17:16)

Hráčky Slovana  vstúpili do zápasu znamenite. Výbornou obranou a prsnou streľbou viedli 12:1, keď súpera dokázal zaznamenať svoj prvý bod až dve minúty pred koncom prvej štvrtiny, tú Slovan vyhral 14:1. Úvod druhej časti vyšiel Bystričankám, ktoré šnúrou bodov viedli 8:0, naopak Slovan sa v koncovke trápil.  Napriek tomu vyhral prvý polčas o deväť bodov 22:13.

Druhý polčas si Bratislavčanky pokazili veľmi slabou treťou štvrtine, kde dokázali dať iba tri body, súperky až 17. Tréner Rakočevič sa snažil miešať so zostavou, ale ani to domácim nepomohlo.  V 27. minúte sa  Bystrica dostala do vedenia 26:27, to si už do konca zápasu nenechala zobrať. Napokon si po výhre 42:46 odviezla všetky body.

Tréner Slovana, Danilo Rakočevič, „Z našej strany to bo katastrofálny zápas, z oboch strán padlo pomerne málo bodov. My sme si sem len prišli zahrať, veľmi ťažko sa mi hodnotí náš výkon, bola to hanba. Nikdy nie je dobre ak v úvode zápasu máte veľký náskok, tréneri to nemajú radi. Mali sme problémy, keď sme prestriedali. Chýbala nám Talajková, ktorá mal o v úvode veľa veľa faulov.  Cením si ale, že v poslednej štvrtine dievčatá zabojovali o výsledok. Musíme sa zlepšiť a zabojovať o lepšie výsledky.“