Cenný triumf a debut Morávkovej (FOTO + VIDEO)

Futbalistky Slovana Bratislava si v druhom kole I. ligy žien na umelej tráve Akadémie ŠK Slovan Bratislava v Prievoze poradili so Spartakom Myjava 3:1. Išlo o náročného protivníka, ktorý v minulej sezóne obsadil bronzovú priečku. Bratislavčanky sa navyše museli zaobísť bez služieb trojice reprezentantiek Alexandry Hollej, Terézie Kulovej a Martiny Šurnovskej. Belasé sa ujali vedenia v 9. minúte, keď po rohovom kope doklepávala loptu do brány Monika Bytčánková. V 24. minúte využila chybu domácej obrany Myjavčanka Andrea Bogorová a vyrovnala na 1:1. Slovanistky však ešte do konca prvého polčasu dokázali nakloniť misky váh na svoju stranu, keď pred jeho koncom po dobrom vysunutí od Martiny Švecovej nekompromisne zakončila Dominika Koleničková. Sedem minút po začatí druhého dejstva brankárka kopaničiariek neudržala strelu Moniky Bytčánkovej a nikým nepokrytá Martina Švecová dorážkou stanovila výsledok na konečných 3:1. Belasé následne už držali zápas pevne vo svojich rukách a viacero ich ďalších obrovských šancí ostalo bez gólového efektu. Premiéru v ženskom tíme Slovana v posledných desiatich minútach absolvovala 15-ročná talentovaná Tamara Morávková, ktorá aj za ten krátky čas stihla viackrát poriadne prevetrať hosťujúcu obranu. Najbližšie sa naše ženy predstavia v nedeľu 9. septembra o 15.00 h v Modranke proti nováčikovi najvyššej súťaže Spartaku Trnava.

I. liga žien – 2. kolo

ŠK SLOVAN BRATISLAVA – SPARTAK MYJAVA  3:1 (2:1)

Góly: 9. Bytčánková, 41. Koleničková, 52. Švecová – 24. Bogorová.

Zostava Slovana: Rezeková – D. Mráziková, Pribilová, Čeriová, Bytčánková, Pračková (C) – Bačová, Ščasnárová (46. Niňajová), Kaláberová (70. P. Gašparovičová) – Koleničková (86. Lacková), Švecová (81. Morávková).

Výhry mládeže v bratislavskom derby

Dorastenky (do tejto sezóny označované ako juniorky) Slovana Bratislava v západoslovenskej lige uspeli v bratislavskom derby na pôde NMŠK 3:0 po góloch Lívie Múčkovej, Andrei Múčkovej a Natálie Cepkovej. Vysoké víťazstvo 10:0 nad NMŠK následne zaznamenali naše žiačky. Ďalšie súboje čakajú ibe mládežnícke družstvá v sobotu 8. septembra o 10.00 h, respektíve 12.00 h, doma proti FK Senica.

I. liga dorasteniek – skupina A – 2. kolo

NMŠK BRATISLAVA – ŠK SLOVAN BRATISLAVA 0:3 (0:1)

Góly: 39. L. Múčková, 63. A. Múčková, 77. Cepková.

Zostava Slovana: Geletová – N. Kovácsová, Kratochvílová (C) (47. Černáková), Kubíková (47. D. Gašparovičová), Miniariková – Bednárová – L. Múčková, A. Múčková – Harvilová, M. Sečková, Antalová (47. Cepková).

I. liga žiačok – skupina A – 2. kolo

NMŠK BRATISLAVA – ŠK SLOVAN BRATISLAVA 0:10 (0:5)

Góly: 6., 12., 62. a 68. Tranžíková, 9. E. Kováčová (vlastný), 26. Gondová, 29., 51. a 61. Rojnik (prvé dva z 11 m), 43. Moravčíková.

Zostava Slovana: Viteková – E. Mészárosová, Bottková, Kočišová, Gondová, Tranžíková (C), Zacharová, Moravčíková, Bartošová, Balažová, Vargová, Rojnik, Múcsková, Bolfová, Gálová.

[Best_Wordpress_Gallery id=“147″ gal_title=“Slovan – Myjava 3-1 liga“]