HBT pokračuje v zbieraní bodov, aj v druhom kole uspel

Roconaba Zohor – HBT Slovan Bratislava  2:7 (1:3, 0:2, 1:2)

Góly: 15. Badrňa, 41. Pe. Kovár – 5. Štefaňák, 6. Guba (Runák), 9. Cvengroš (Biznár), 18. Runák, 19. Lovaš (Post), 33. Post (Beňovič), 38. Rzavský (Stopiak)

Rozhodovali: Vároš – Linek. Vylúčenia: 2:3. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0

HBT: Harant (Sebestyén) – Hromek, Jančovič, Čerňanský, Stopiak, Beňovič – Krajmer, Guba, Rzavský, Cvengroš, Runák, Biznár, Post, Lovaš.

V druhom kole zavítali hokejbalisti Slovana na Záhorie, konkrétne do Zohoru. Hneď od začiatku zápasu vleteli do svojho súpera, z čoho rezultovali tri rýchle góly. V 5.minúte sa presadil po samostatnej akcii Štefaňák. Hneď o minútu na to po nezištnej prihrávke Runáka zvyšoval na 2:0 Guba a v 9.minúte si loptu vymenil Biznár s Cvengrošom a následne sa nemýlil – 3:0. Pred koncom tretiny mali domáci k dispozícií presilovku, ktorú využili a znížili tak na 3:1, keď hráči Slovana pred bránkou nechali osamoteného útočníka domácich. Viac sa v prvej tretine neudialo.

Do druhej tretiny vstúpili belasí opatrne. To však platilo len do tretej minúty, kedy Runák po samostatnej akcii zvýšil na 4:1 a vzápätí po nahrávke Posta zakončil na 5:1 Lovaš. Belasí tak mohli spokojne dohrať aj druhú tretinu. ďalšie šance najmä v presilovkách zostali nevyužité.

Opäť v tretej minúte, ale poslednej tretiny, prihrával na gól Postovi Beňovič a dokonalé gólové hody zavŕšil sedem minút pred koncom kapitán Rzavský po prihrávke Stopiaka. Domáci neskôr už len kozmeticky upravili skóre na 7:2.

Po zápase sa z druhého víťazstva v sezóne tešil s mužstvom aj mladý nádejný brankár Harant, ktorý svoju úlohu zvládol bravúrne a je pre mužstvo veľkým prísľubom. Pri skúsenom Sebestyénovi môže z neho vyrásť veľká opora do budúcna. V ďalšom kole má HBT voľný žreb, o týždeň na to cestujú belasí na pôdu druhého mužstva zo Záhoria – do Gajar.

Hlasy po zápase:

Michal Drobný, tréner HBT: „Vyšiel nám vstup do zápasu, keď sme v rýchlom slede vsietili tri góly. Súper síce v presilovke znížil, ale v ďalších minútach sme súpera už k ničomu nepustili. Zápas sme držali vo svojích rukách. Hráči, až na pár momentov, plnili taktické pokyny a schuti si zakombinovali a zastrielali. Určite je ešte na čom pracovať, ale s výsledkom aj predvedenou hrou som spokojný.“