ŠK Slovan Bratislava – ŽP Šport Podbrezová 3:1 (1:1)

Góly: 22. Gonzalez, 59. Vittek, 74. Priskin – 37. Kupčík

Žlté karty: 15. Gonzalez –  7. Mikinič, 56. Melunovič

Rozhodovali: Glova – Weiss, Hrčka

Divákov: 821

Slovan: Mucha – Sekulić, Saláta, Gorosito, Podaný – M. E. González – Milinkovič (80. Kubík), Savičevič (46. Štefánik), Zreľák – Priskin, Vittek (67. Oršula).

Železiarne: Baláž – Migaľa, Vajda, Kupčík, Frizoni – Kapor – Mikinič (56. Melunovič), Podio, Kochan, Gál-Andrezly – Vaščák.

Slovan začal proti outsiderovi aktívne, už v 4. minúte nevyužil zaváhanie hosťujúcej defenzívy Priskin. O osem minút neskôr mal ešte väčšiu šancu Vittek, toho však vychytal Baláž. V 22. minúte práve Vittek priťukol loptu Gonzalezovi a Argentínčan v službách Slovana po prvýkrát skóroval v jeho drese. Ešte predtým však predviedol skvelú kopaciu techniku Milinkovič, jeho strela iba obtrela bočnú sieť. Hostia sa ale zo šoku spamätali pomerne rýchlo. Najskôr sa zoči voči Muchovi nepresadil Mikinič, o dve minútky však domáci gólman prehral súboj s Kupčíkom, ktorý vyrovnal na polčasových 1:1.

V druhom polčase najskôr pohrozili hostia, potom však prišli chvíle Róberta Vitteka. Najskôr ho vychytal v 58. minúte hosťujúci brankár, potom však už po jeho chybe mieril kanonier Slovana presne – 2:1. Následne prenechal kanonier Slovana svoje miesto na hrote útoku Oršulovi.V 74. minúte prišla dlhá lopta stredom na kopačku Priskina, Baláž opäť zaváhal s vybehnutím a maďarský legionár nemal problém po tretíkrát rozvlniť sieť. Desať minút pred koncom sa s ľahším zranením rozlúčil so zápasom Milinkovič, ktorého nahradil Kubík. Zápas sa potom už len dohrával, Slovan si napokon pripísal povinné víťazstvo nad posledným tímom tabuľky.

Hlasy po zápase:

Nikki Papavasiliou (tréner Slovana):
„Po dvoch významných dueloch s Trenčínom a Podbrezovou sme odohrali odlišný duel. Nebol som spokojný s prvým polčasom, verím, že išlo o únavu a nie prístup hráčov, lebo to by sme potom museli zmeniť veľmi veľa. Spokojný som len s tromi bodmi, budem sa musieť s hráčmi porozprávať, lebo som dnes čakal oveľa viac. Musíme ukázať odlišný prístup, ako dnes. Savičevič cez polčas striedal pre zranenie, nevieme ešte, ako dlho bude mimo hry. Vittek striedal kvôli tomu, že sme ho chceli po zranení šetriť.“