HBT zvládol oba domáce zápasy prvého kola play-off

By  |  0 Komentárov

HBT Slovan Bratislava – DNV Flyers 6:2 (4:1,2:0,0:1) – stav série 1:0

Góly: 5. Gorek (Runák), 7. Rzavský (Nemec), 9. Divald (Buranovský), 13. Rzavský (Gorek), 22. Lovaš (Stopiak), 28. Runák (Nemec) – 8. Kovačič, 36. Kopecký

Rozhodovali: Város – Linek. Vylúčenia: 4:6, navyše Zukal /Flyers/ 10 min. OT.

Slovan: Sebestyén (Androvič) – Stopiak, Furek, Gorek, Čerňanský, Jančovič – Rzavský, Nemec, Buranovský, Divald, Velčický, Kudláč, Runák, Post, Lovaš.

Tréner: P. Novák.

Hokejbalisti majú za sebou prvé dva zápasy v tohtoročnom play-off. Slovan privítal tím z Devínskej Novej Vsi na domácej pôde ako tretie mužstvo po základnej časti. Pred sériou, hranou na tri víťazstvá, mal teda výhodu domáceho ihriska. V prvom zápase ju začal napĺňať už v úvode, keď sa po vyhratom buly presadil od modrej čiary Gorek. Ďalšie góly pridali belasí onedlho a aj keď Flyers dokázali v jednom prípade zareagovať, prvá tretina patrila jednoznačne Slovanu. V tej druhej sa obraz hry nezmenil a HBT korunoval svoju prevahu ďalšími dvoma zásahmi. V poslednom dejstve hostia iba skorigovali konečný stav.


HBT Slovan Bratislava – DNV Flyers 4:2 (1:2,1:0,2:0) – stav série 2:0

Góly: 3. Velčický (Rzavský), 19. Rzavský (Velčický), 36. Nemec (Matejík), 43. Buranovský (Čerňanský, Rzavský) – 6. a 12. Zukal

Rozhodovali: Pleško – Linek. Vylúčenia6:8, navyše Kopecký /Flyers/ 10 min. OT

Slovan: Androvič – (Sebestyén) – Maňko, Gorek, Čerňanský, Jančovič, Matejík – Rzavský, Nemec, Buranovský, Divald, Répasi, Velčický, Kudláč, Runák, Zelenák, Post, Lovaš.

Tréner: P. Novák.

Druhý duel začal Slovan opäť výborne. Už v tretej minúte využil Velčický prvú presilovku v zápase, potom však prišli prekvapivo veľké chvíle hostí. Najskôr sa priamo z buly presadil Zukal a na konci tretiny sa ten istý hráč presadil opäť. Hostia sa na rozdiel od prvého zápasu venovali viac pozornej defenzíve, a tá robila HBT nemalé problémy. Kapitán Rzavský však napriek tomu dokázal streliť vyrovnávajúci gól. V tretej tretine prišli tvrdšie trénerove slová v kabíne a to zabralo. Šesť minút po jej začiatku sa z uhla presadil Nemec a dve minúty pred koncom sa efektným tečom presadil Buranovský. Tým stanovil výsledok na konečných 4:2. Po domácich zápasoch tak vedie Slovan 2:0 a k postupu do semifinále mu stačí zvíťaziť v jednom z troch stretnutí. To prvé je na programe už v sobotu 25. apríla na ihrisku v Devínskej Novej Vsi.

Hlasy po úvodných zápasoch:

František Sebestyén, brankár HBT: „Mali sme navrch v oboch zápasoch a boli sme lepší vo všetkých činnostiach. Musíme však zapracovať na disciplíne, pretože tá nie je dobrá a môže sa nám to vypomstiť. Okrem toho nám to občas „škrípalo“ v obrane a taktiež musíme zlepšiť prechod do útočnej fázy. Flyers nás napádali vysoko v obrannom pásme, čím nás občas dostali pod tlak a my sme sa museli neraz oslobodzovať za cenu zakázaného uvoľnenia. V druhom zápase náš súper nemal čo stratiť, hral dobre a naša hra nebola ideálna. Za stavu 1:2 v náš neprospech sa ale ukázali skúsenosti niektorých našich hráčov z play-off. V sobotu chceme sériu ukončiť, aj keď vieme, že to nebude jednoduché.“

Musíte byť prihláseny pre vkladanie komentárov Login

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.