Hokejbalisti vstúpili do sezóny víťazne

HBT Slovan Bratislava – Empíria Petržalka 6:5 (0:0,5:1,1:4)
Góly a asistencie: 18:02 Furek (Post, Nemec), 19:12 Rzavský, 22:35 Nemec (Štefaňák), 24:49 Štefaňák (tr. strieľanie), 28:39 Štefaňák (Post), 30:08 Nemec (Furek, Stopiak) – 22:07 Čorba, 31:30 Tkáč (Tukor), 36:18 Kríž (Čorba), 40:27 Tukor (Kríž), 44:15 Bagin (Kardoš)

Slovan: Sebestyén (36. Post) – Furek, Stopiak, Večera, Post, Jančovič, Cvengroš, Bekeš, Sýkora, Štefaňák, Nemec, Runák, Rzavský, Šarmír, Lovaš, Guba, Kemény.

V prvom zápase nového ročníka ZHbL nastúpili hokejbalisti Slovana proti nováčikovi – petržalskej Empírii. V prvej tretine bola hra vyrovnaná, hoci viac šancí si vypracoval HBT. Vrece s gólmi sa roztrhlo až v druhej tretine, ako prvý sa trafil po vhadzovaní obranca Furek. Minútu po vedúcom góle pridal Rzavský po individuálnej akcii druhý gól, hostia vzápätí znížili na 1:2. Do konca tretiny však ešte stihli belasí nasúkať hosťom ďalšie tri kúsky. Najskôr sa po dorážke presadil Nemec, vzápätí si brilantne poradil s trestným strieľaním Štefaňák, ktorý neskôr upravil skóre druhej tretiny na 5:1. V poslednom dejstve však hostia dokázali znížiť v presilovke a v 36. minúte museli riešiť Slovanisti vážny problém. Brankár Sebestyén po kolapse z tepla nemohol ďalej pokračovať v hre a do bránky tak musel obranca Post. Toto hostia dokázali využiť strelením štyroch gólov, v závere však Slovan dokázal napokon tri body ubrániť. Po priemernom výkone si tak pripisuje v overtúre novej sezóny tri body.

Michal Drobný, tréner: „Na prvý zápas sme na súpera, ktorý bol pre nás veľkou neznámou, vyrukovali naladení a pripravení, k čomu nám pomohla aj štvorminútová presilovka, kde sme na bránu vyslali spŕšku striel, žiaľ bez gólového efektu. Druhá tretina bola jasne v našej réžii, čo sa odzrkadlilo aj na výsledku Do poslednej tretiny sme išli za stavu 5:1, ale pribrzdilo nás odstúpenie brankárskej jednotky, ktorá dnes podala dobrý výkon, rovnako ako aj mužstvo. Zápas odchytal hráč z poľa, kúskovaním a rýchlymi gólmi sa súper dostal na dostrel jedného gólu, ale zápas sme už nepustili a nedovolili žiadne prekvapenie na úvod sezóny.“

Tomáš Furek (obranca HBT Slovan): „Prvý zápas sezóny a na úvod nový neznámy tím, od ktorého sme nevedeli, čo očakávať. Preto sme si prizvukovali, že treba hrať zodpovedne a jednoducho. Prvú tretinu sme síce mali prevahu, ale bez gólu. Našťastie nám to v druhej začalo padať a keby nemusel brankára striedať hráč z poľa, myslím, že by sme zápas bez problémov dotiahli do konca. No chvalabohu so šťastím v posledných sekundách sme výhru udržali.“