Päť postrehov zo zápasu s HC Košice

Belasí zahájili domácu sériu zápasov tým najlepším možným spôsobom. Jednoznačnou výhrou 6:1 nad Košicami stiahli náskok „Oceliarov“ na rozdiel dvoch bodov. Belasí tak prerušili šnúru Košičanov, ktorí bodovali v uplynulých 16 zápasoch, pričom pätnásťkrát zvíťazili. Po prvej tretine, ktorá sa odohrala viac takticky a 9445 divákov v nej gól nevidelo, sa vrece s gólmi roztrhlo v druhej a tretej tretine. Zaujímavosťou zápasu bolo, že o šesť gólov Slovana sa postaralo šesť odlišných strelcov.

Celé to vymyslel aj zakončil

V úvode druhej tretiny vo vlastnom obrannom pásme založil akciu obranca Bačík. Ten naďalej sledoval hru, za čo bol odmenený ukážkovou prihrávkou od Radovana Puliša, po ktorej otvoril skóre. Puliš svoj 400stý zápas v extralige okorenil bodom za prihrávku.

Náznaky šarvatiek

Koncom prvej časti prišlo k prvému vážnejšiemu náznaku šarvátky. Na trestnú ľavicu putovali Štajnoch s Kochom. Následne si Belluš chcel niečo vyrozprávať s Brustom, čiarový rozhodca im v tom zabránil a emócie na ľade naberali na sile. Neskôr v zápase nechýbalo veľa, aby si to medzi sebou rozdali Kučný so Skokanom. V závere stretnutie viedol družnú debatu opäť Kučný so svojím krajanom Čížekom. Čiaroví rozhodcovia však situáciu mali pod kontrolou.

Prvý gól na domácom ľade

Kanadský útočník Joe Basaraba posilnil Slovan v úvode mesiaca. Vonku sa mu už podarilo skórovať, ale na domácom ľade na svoj prvý zásah čakal. Dočkal sa v zápase proti HC Košice, keď z brejku parádne zavesil, čím uzavrel skóre zápasu na 6:1. „Bondra sa ocitol v strede ihriska, pekne mi to hodil, snažil som sa jednoducho zakončiť, nad ničím som nešpekuloval. Musím vyzdvihnúť hru celého mužstva, všetci sme plnili pokyny celých 60 minút a výsledok sa dostavil. Gól ma teší, naši fanúšikovia urobili výbornú atmosféru. Zatiaľ si to tu užívam, liga je rýchla, veľa sa korčuľuje“, povedal po zápase kanadský útočník.

Mýliť sa je ľudské

Ako sa hovorí, sme iba ľudia a mýliť sa je ľudské. Hlásateľ zápasu po štvrtom góle Slovana ohlásil:“Piaty gól domáceho mužstva streli hráč s číslom 19 Milan Kytnár.“ Ani sa v tej rýchlosti nestihol opraviť, keďže už o minútu Bondra streli piaty gól,. Vedy hlásateľ pohotovo zareagoval,:“Tak sme sa dočkali aj mnou pred minútou spomínaného piateho gólu (úsmev).“

Nacvičené presilovky

Slovanu v tomto zápase vychádzali presilovky. Treba dodať, že všetky tri presilovkové góly mali podobný rukopis. Ten spočíval s výbornou strelou od obrancu, a perfektným čítaním hry pred bránou. Kedy postupne Urbánek dorazil za Košarišťana odrazený puk, keď sa výborne pred bránou zorientoval v skrumáži. Pri druhom góle Matoušek upratal Sersenovu strelu od modrej čiary. Na tretí gól stačilo Slovanu v presilovke iba 13 sekúnd. Opäť strieľal Sersen a pred bránou pohotovo tečoval Kytnár.