Päť postrehov zo zápasu s HKM Zvolen

Hokejisti Slovana majú za sebou víťazný zápas nad Zvolenom. Po výhre 4:1 sa vďaka lepšiemu skóre dostali na prvú priečku v tabuľke, pred druhým Miskoclom navyše odohrali o jeden zápas menej.

Do tretice všetko dobré

Hráči po poslednom zápase s Banskou Bystricou hovorili.:„Musíme vyhrávať hlavne doma, každý bod získaný z ihriska súpera je vítaný.“ Slovan odohral doma tretí zápas v sezóne a do tretice sa dočkal vytúženého víťazstva.„Možno to nebol pre divákov pekný hokej, ale my sme v našej situácii potrebovali zlomiť domácu negatívnu sériu. Sme radi, že sa nám to podarilo“, povedal po zápase Roman Stantien,

Expresne rýchly gól

Vstúpiť do zápasu po góle v 55 sekunde je vždy pre domáce mužstvo dobré. Navyše, keď vám to „tam padne“ po prvej strele v zápase. Tento Zigov gól belasým pomohol, a už o štyri minúty Slovan dal druhý gól. Po porade s videorozhodcom napokon tento gól neplatil. Tréner Zvolena Andrej Podkonický po zápase nešetril svojich hráčov kritikou. :“Prvé dve tretiny sme ako keby nenastúpili, hráči si asi mysleli, že nastúpili proti juniorom Slovana. Ten má naopak skúsené mužstvo, viacerí jeho hráči ešte vlani hrali KHL, môžeme byť radi, že sme prehrali iba 4:1.Naši hráči boli vo všetkom pomalší a rýchly gól Slovana nám vôbec nepomohol. „

Od hetriku nebol ďaleko

Zápas mu chutil od prvej minúty, kedy otváral skóre. Po incidente zo zápasu s Banskou Bystricou Tomášovi Zigovi duel vyšiel. Diváci ho podporili transparentom „Tomáš stojíme pri tebe“. Ten sa im dobrým výkonom odvďačil na ľade. V úvode druhej časti využil presilovku, keď sa šikovne dostal pred Tomeka, ktorému nedal šancu. V prostrednej tretine po jeho strele zazvonila tyč na zvolenskej bráne. Pri hre súpera bez brankára, sa neulakomil, a peknou prihrávkou ponúkol skórovať Vandasovi, ktorý pečatil skóre zápasu.

Ovečkinova parketa

V polovici zápasu prišla priamočiara akcia belasých. Tú z obranného pásma založil Puliš ktorý vysunul Abdula. Ten sa dostal spolu s Kukumbergom do prečíslenia dvoch proti jednému. Český legionár poslal puk na svojho centra, ktorý z Ovečkinovej parkety parádnou strelou z prvej prestrelil Tomeka. Roman Kukumberg si otvoril strelecký v sezóne.

Nechýbalo veľa

Tri minúty pred koncom zápasu sa tréner Podkonický rozhodol pre hru bez brankára. Po skrumáži pred Brustom si kanadský hrdina tohto zápasu mohol zapísať gól. V stretnutí predviedol viacero istých a dôležitých zákrokov. Jeho strelecký pokus v závere síce neskončil v bránke, ale Brust nezúfa:“Škoda, bolo to tesné, videl som tam priestor na zakončenie, Švarný mi ten puk tečoval, nevyšlo to, ale verím, že v tejto sezóne sa mi podarí dať gól“, usmieval sa po zápase miláčik bratislavského publika a dodal:“V zápase som sa cítil dobre, spoluhráči mi pomohli, takto to má vyzerať„.