Predstavujeme – Krasokorčuliarsky športový klub Slovan Bratislava

By  |  1 Komentár

Bratislavský korčuliarsky klub vznikol 14. decembra 1871 a jeho prvým predsedom bol gróf Waltz a podpredsedom Frank. Miestom korčuľovania prvých nadšencov toho to športu bolo klzisko lemované ulicami Edlgasse, Turnergasse a Geissgasse o rozlohe 2465 m2. Pravidelne sa tu konali večerné korčuliarske slávnosti, ktoré výrazne prispievali k popularite tohto športu nielen v Bratislave, ale aj na Slovensku. V roku 1939 pokračuje história bratislavského krasokorčuľovania vznikom nového oddielu ŠK Bratislava, ktorý založil Jozef Šturm.

Oddiel prekonával vnútorné nezhody, ktoré viedli k tomu, že v roku 1991 sa od pôvodného oddielu odčleňuje skupina pretekárov a funkcionárov, ktorí zakladajú ďalší bratislavský oddiel – Ister. Skvalitnenie trénersko-metodickej činnosti prinieslo zaslúžené úspechy. Československá reprezentácia sa mohla oprieť o výkony krasokorčuliarov z Bratislavy. Najvýznamnejší reprezentanti boli Karol Divín, Ondrej Nepela, Jozef Sabovčík a ďalší pretekári.

Poctou nášmu najúspešnejšiemu krasokorčuliarovi Ondrejovi Nepelovi je od roku 1993 organizovanie medzinárodného preteku „Memoriál Ondreja Nepelu“.     Pri jeho treťom ročníku v roku 1995 sa uskutočnilo i pomenovanie Zimného štadióna na ul. Odbojárov v Bratislave, kde sa tieto preteky pravidelne konajú, na Zimný štadión Ondreja Nepelu. Je ojedinelá skutočnosť, že zimný štadión nesie meno krasokorčuliara !

Súčasnosť klubu :

– KŠK Slovan od 15.7.2011 sa úspešne vrátil na štadión, ktorý je pomenovaný po našom zverencovi Ondrejovi Nepelovi a tento rok oslávil 140. výročie existencie.

Klub prešiel mnohými zmenami:
1. zmena štadiónu, ktorý sme už vyššie spomínali vznikla na základe vynikajúcich vzťahov medzi KŠK Slovanom a HC Slovanom. Po vzájomnej dohode, náš klub korčuľuje na hlavnej ploche o rozmeroch 30 x 60 m. Hala je teplá a ľad vynikajúcej kvality.
2. Hlavný tréner – P. Remiš nastavil skvelý tréningový plán, či už rozvičiek, tréningu priamo na ľade – spoločné rozjazdky, kontrola a pomoc všetkým pretekárom na ľade, VTP, baletov a gymnastickej prípravy. Deti absolvujú 3-4 hodiny denne tréningov. Zabezpečil klubové previerky pripravenosti detí na preteky s technickým špecialistom, rozhodkyňou, všetkými klubovými trénermi, ale hlavne s choreografkou p. Jankou Brodovou.
3. Hlavná choreografka p. Janka Brodová, vedie deti na balete, skladá deťom jazdy. Má obrovské skúsenosti doma i v zahraničí. Každú hodinu stojí pri ľade a prejazďujú choreografie, menia, dopĺňajú a hlavne vyjazďujú.
4. Gymnastka pravidelne dáva hodiny všetkým deťom v klube a spevňuje svalstvo, ktoré nie je až tak využívané pri krasokorčuľovaní. Deti musia vedieť využívať každý sval, samozrejme i ten na tvári.
 
Teší nás, že podmienky pre naše deti sú skvelé a s radosťou navštevujú všetko, čo im pripravíme. Sme presvedčení o tom, že výsledky budú lepšie a lepšie. Je to tvrdý a nákladný šport. No však radi uvidíme nové deti a privítame ich medzi nami. VV KŠK Slovan pripravuje za odmenu rôzne vystúpenia pri otváraní ľadových plôch v Bratislave.
ksk

1 Komentár

  1. katarina.drazdikova@seznam.cz

    27. mája 2015 at 7:19

    Dobry den, chcem sa spytat ci nema niekto na predaj chlapcenske cierne alebo sede krasokorcule edea, risport alebo jackson,dlzka chodidla 18cm, takze dlzka vnutornej vlozky 19 cm, za ponuky vopred dakujem..0917165115 kaluzova.katarina@gmail.com

Musíte byť prihláseny pre vkladanie komentárov Login

Pridať komentár