Prvá výhra v sezóne

BK Slovan – BK ŠKP 08 Banská Bystrica 71:62 (17:13, 16:15, 19:12, 19:22)

BK Slovan  si v stredu na svojej palubovke poradil s hráčkami z Banskej Bystrice, čím zaznamenal svoju prvú výhru v aktuálnej sezóne. Oba celky vychádzali z pozornej defenzívy, strelecky navrch mali Bratislavčanky, ktoré vyhrali prvý polčas o päť bodov 33:28. V tom druhom svoj náskok navýšili aby sa aj napriek prehratej záverečnej štvrtine tešili z víťazstva. Strelecky sa darilo Marcovej, autorke 17 bodov.

Tréner BK Slovan, Danilo Rakočevič: „Gratuľujem svojim hráčkam za bojovnosť, a veľmi dôležitému víťazstvu. Veľmi som spokojný s prístupom, nakoľko sme mali ťažký začiatok sezóny. Napriek tomu musíme zodpovednejšie a kludnejšie hrať v útoku, kde sme mali veľa stratených lôpt. Dobre sme hrali v druhom polčase, aj keď nás po zranení Turzákovej postihla kríza. Málokedy hodnotím individuálne výkony jednotlivkýň, ale musím pochváliť mladú 16-ročnú Olšovú, ktorá v týchto momentoch dobre zahrala. Už v sobotu nás čaká vonku Cassovia, dúfam, že podáme podobný výkon a motiváciu, po ktorej by sme odchádzali z Košíc s výhrou, ktorá by pre nás veľa znamenala.“