Prvý zápas o siedme miesto pre Slovan

BK Slovan Bratislava – BAM Poprad 60:56 (18:20, 17:12, 14:12, 11:12)

V sobotu bol v Bratislave na programe prvý zápas série o siedme miesto medzi Slovanom a Popradom. Slovanistkám chýbala zranená Lenka Slezáriková. Do stretnutia lepšie vstúpili hosťujúce basketbalistky, ktoré v tretej minúte viedli 2:7. Potom k obratu zavelila Talajková, ktorá bola pri úspešnom streleckom pokuse faulovaná, aby následne premenila aj trestný hod. Vedenie na svoju stranu strhla Mlynarovičová, tá trojkou upravila na 8:7.  V obojstranne útočnej prvej štvrtine padlo 38 bodov, tú napokon s tesným dvojbodovým náskokom vyhrali Popradčanky 18:20. V druhej štvrtine sa oba celky strážili, v 14. minúte bol stav vyrovnaný 24:24. Prišla pasáž, v ktorej diváci sledovali viacero nepresností na oboch stranách, ktoré vyústili do faulov, po ktorých mali hráčky možnosť hádzať trestné hody. Súperky sa striedali vo vedení, aby napokon  domáca Križmová stanovila na polčasových 35:32.

Po prestávke sa Slovanu šnúrou štyroch bodov podarilo Poradu odskočiť na 39:32. Prvý kôš zaznamenali hostky až v 23. minúte, kedy sa im podarilo znížiť. O minútu na to domáce viedli iba o bod 39:38. Po neúspešných trojkových pokusoch zo strany Popradu i Slovanu sa do čierneho s poza trojkového oblúku trafila Turzáková 44:38. Súperky sa nevzdávali, v 29. minúte znížili na 46:44. V samom závere tretej štvrtiny sa po strele s faulom presadila strelecky aktívna Križmová, poslala svoj tím do päťbodového vedenia 49:44. Vyrovnaný basketbal pokračoval aj v záverečnej časti, v ktorej dokázal Slovan navýšiť svoj náskok na šesť bodov. V 36. minúte sa zápas zdramatizoval, keď Poprad stiahol na dvojbodový rozdiel. Zdalo sa, že o víťazovi stretnutia rozhodne predĺženie. Popradčanky svoje šance na vyrovnanie nevyužili, Slovan si svoje vedenie postrážil. Zápas doviedol do víťazného konca, po výsledku 60:56 sa ujal vedenia 1:0 na zápasy. Druhý duel je na programe v stredu v Poprade.

Najlepšou strelkyňou Slovana bola so 16 bodmi Renáta Talajková, na strane Popradu sa najviac darilo Lucii Hadačovej, autorke 21 bodov.

Zostava

Marcová 2, Križmová 14, Talaková 16, Mlynarovičová 8, Dulová 0

(Zarevúcka 8, Ošťadalová 2, Turzáková 10, Lavríková 0)

Ohlasy po zápase:

tréner Danilo Rakočovič: „Pre nás je dôležité, že sme tento zápas zvládli po psychickej stránke. Verím, že budeme už iba lepšie hrať. Mrzia ma opakujúce sa chyby, keď vyhrávame o osem bodov. Naše hráčky sa rozhodnú, že chcú hrať vyrovnaný zápas. V série vedieme 1:0, v stredu musíme hrať viac koncentrovane. Pokúsime sa v Poprade vyhrať.“