ŠK Slovan Bratislava – DAC 1904 Dunajská Streda 0:1 (0:1)

Krnáč – Čikoš (61. Milinkovič), Gorosito, Saláta, Jablonský (46. Niňaj) – Simovič, Štefánik – Kubík, Mészáros, Peltier (74. Ďuriš) – Zreľák

Poláček – Turňa, Kwin, Michalík, Szabó – Ljubičič, Sesar (87. Majerník) – Ujlaky (60. Brašeň), Štepanovský (83. Sarr), Ľupták – Szarka

Žlté karty :Peltier, Simović,Saláta,  Kubík – Michalík,  Turňa,  Szarka,  Poláček,  Sesar

Rozhodovali:
Leško –  Benko, Lieskovský

Diváci:2462

Slovan vstupoval do zápasu s vedomím, neinkasovať ako prvý gól. Na lavičke sa neobjavil kapitán Dobrotka, naopak s číslom desať na nej figuroval Marko Milinkovič. Už v prvej minúte po rohu nebezpečne ohrozil Polačkovu bránu Mészáros. Podobne, ale ako proti Tnave inkasoval Slovan prvý rýchly gól. Po brejku otvoril skóre bývalý hráč Slovana Peter Štepanovksý. Slovan sa snažil o odpoveď, ale po Peltierovej hlavičke sa skóre nemenilo. Slovan sa naďalej snažil o vyrovnávajúci gól, ale brankár Poláček bol mužom na svojom mieste. Dve dobré príležitosti na vyrovnanie mal Zreľák, ale šťastena sa od neho odklonila. Snaha belasým nechýbala, ale podobne ako proti Nitre, či Trnave odchádzali do šatní za nepriaznivého stavu 0:1.

Do druhého polčasu nahradil Jablonského Niňaj. V 55 minúte po peknej akcie mohol Slovan vyrovnať, ale Kubík netrafil bránku hostí. Po hodine hry sa na ihrisku objavil Marko Milinkovič, ktorý krátko po príchode preveril Poláčka. Ten jeho strelu vyrazil na roh. Milinkovič mohol vyrovnať  15 minút pred koncom zápasu, jeho dobre mierený priamy kop bravúrne zneškodnil Martin Poláček, ten bol dnes ozdobou v bráne DAC. Dunajská Streda okrem gólovej strely Krnáča vážnejšie v zápase neohrozila. Desať minút pred koncom sa po strete Mészárosa s Poláčkom domáci diváci dožadovali penalty, píšťalka hlavného rozhodcu Leška ostala nemá. Slovan tak prehral najtesnejším rozdielom 0:1.

Jozef Chovanec:  „Nevyšiel nám vstup do stretnutia, opäť sme inkasovali rýchly gól. To nás zaskočilo a v ďalšom priebehu sme prijali spôsob hry súpera. Bol to emotívny zápas s veľkým množstvom osobných súbojov. Nám chýbala väčšia kvalita a schopnosť presadiť sa jeden na jedného. Preto sme sa veľmi ťažko dostávali cez dobre organizovanú defenzívu súpera do jeho pokutového územia. Keď sme si šance vytvorili, predviedol zázračné zákroky brankár Polaček. Dnes nám zrejme nebolo súdené skórovať. Tesne pred zápasom nám opäť pre chorobu vypadol z nominácie Martin Dobrotka. Marko Milinkovič je výborný hráč, ale bolo by rizikom poslať ho do zápasu skôr. Snažili sme sa maximálne využiť potenciál kádra, ktorý sme dnes mali k dispozícii, no nestačilo to.“