Slovan s famóznym víťazstvom (FOTO+VIDEO)

Hráči Slovana Bratislava odštartovali skupinovú fázu Európskej lige na výbornú. Turecký celok Besiktas Istanbul zdolali 4:2 vďaka dvom gólom v nadstavenom čase. V hľadisku im fandilo viac ako 5000 detí, ktoré si z tohto zápasu odniesli nezabudnuteľný zážitok.

Slovan viedol po obrovskej chybe brankára Lorisa Kariusa 1:0 vďaka Andražovi Šporarovi. SLovan bol blízko aj ku druhému gólu, ale rozhodca neposúdil v 20. minúte stret brankára hostí so Šporarom ako nedovolený. Naopak, už o pár minút nariadil penaltu proti Slovanu, kde súper vyrovnal. Ten sa dostal v samom závere prvého dejstva po nešťastnom vlastnom góle Božikova do vedenia. V druhom polčase Slovan vyrovnal, keď sa svojim druhým gólom v stretnutí presadil Šporar. O osude zápasu belasí rozhodli v nadstavenom čase, striedajúci Marin Ljubičič po Holmanovom rohu poslal svoj tím vedenia, aby o minútu utešenou strelou prikrášlil výsledok Moha.

ŠK Slovan Bratislava – Besiktas Istanbul 4:2 (1:2)
Góly: 14. a 58. Šporar, 90.+2 Ljubičič, 90.+4 Moha – 29. Ljajič (z 11 m), 45.+1 Božikov (vlastný)

ŽK: de Kamps, Ljubičič – Ruiz, Ljajič. Rozhodoval: Tohver (Est.)

Slovan: Greif – Medveděv, Abena, Božikov, De Marco – Rabiu (88. Bajrič), de Kamps (82. Ljubičič), Holman – Dražič (76. Daniel), Šporar, Moha

Besiktas: Karius – Douglas, Vida, Ruiz (73. Hutchinson), Rebocho – Elneny – Diaby (78. Lens), Toköz, Ljajič, N’Koudou (82. Yalcin) – Nayir