Treble pre belasé ženy a juniorky (FOTO+VIDEO)

Duel záverečného kola I. slovenskej futbalovej ligy žien medzi Slovanom Bratislava a Partizánom Bardejovom bol zároveň priamym súbojom o titul. Belasé strácali z druhého miesta tabuľky na svojho rivala tri body kvôli tesnej jesennej prehre v Bardejove 1:2. Na trávniku Akadémie ŠK Slovan Bratislava v Prievoze tak potrebovali na zisk majstrovského titulu zvíťaziť buď 1:0 alebo dvojgólovým rozdielom (2:1 by im nestačilo, keďže Bardejov mal vyšší celkový počet strelených gólov). Oba kluby pritom dominujú ženskému futbalu na slovenskej scéne, keď s výnimkou ich vzájomných stretnutí nestratili počas celej sezóny ani bod.

Majstrovská túžba slovanistiek začala naberať reálne kontúry v 21. minúte, keď po dobrej prihrávke unikla bardejovskej obrane Dominika Koleničková a peknou strelou prekonala brankárku Denisu Mochnackú. Skúsená posila belasých zo zimného prestupového obdobia tak naklonila misky váh v prospech domácich, avšak vedenie 1:0 bolo vzhľadom na vyššie spomenutú futbalovú matematiku veľmi neisté. V 50. minúte všetkým futbalistkám i fanúšikom Slovana poriadne zatrnulo, keď Bardejovčanka Maja Dimitrijevič poslal hlavou loptu do brány, avšak gól neplatil pre postavenie hráčky mimo hry. V 59. minúte zastavila Bardejovčanka Diana Lemešová tvrdým spôsobom prenikajúcu kapitánku Bratislavčaniek Alexandru Hollú a po druhej žltej karte musela predčasne opustiť ihrisko. Hostky toto vylúčenie paradoxne na niekoľko minút nabudilo a v 65. minúte sa takmer dočkali vyrovnania, keď si domáca stopérka Monika Bytčánková loptu nešťastne nasmerovala na brvno svojej brány. Neskôr mali niekoľko sľubných príležitostí slovanistky, no pokusy Kataríny Niňajovej ani Martiny Šurnovskej gólové ovocie nepriniesli. Bol to boj až do samého záveru, no skóre sa už nemenilo a najtesnejší triumf 1:0 znamenal, že hráčky Slovana sa po ročnej pauze tešili z majstrovského titulu. Okrem toho však už 1. mája získali aj Slovenský pohár a radujú sa tak z cenného double, ktoré je ich prvým od roku 2012. Ligový primát zároveň znamená, že v prvej polovici augusta sa predstavia v skupinovej fáze Ligy majstrov. Naša útočníčka Martina Šurnovská sa zároveň s 26 gólmi stala najlepšou strelkyňou ligy.

MARTIN MASARYK, tréner Slovana: „Bol to veľmi náročný zápas. Na zisk titulu sme potrebovali vyhrať určitým skóre a nebolo ľahké pripraviť dievčatá na tento duel. Tomuto tímu okolo kapitánky Alexandry Hollej patrí veľká pochvala a gratulácia za to, čo v tomto ročníku dokázali. Dennodenne poctivo trénovali, vytvorili vynikajúcu partiu, stále si pomáhali a verili, že keď sa budeme držať nášho nastaveného systému, tak na konci sezóny budeme úspešní. Toto je signál, pre ďalšie napredovanie ženského futbalu v našom klube. Musíme z tohto úspechu vyťažiť čo najviac a ešte lepšie a dôkladnejšie začať pracovať v oblasti ženského futbalu. Verím že týmto double to neskončí a nikto sa neuspokojí!“

1. kolo I. ligy žien

ŠK SLOVAN BRATISLAVA – PARTIZÁN BARDEJOV            1:0 (1:0)

Gól: 23. Koleničková.

Vylúčená: 59. Lemešová (po druhej ŽK).

Zostava Slovana: Rezeková – Kulová, Pribilová, Bytčánková, Pračková – Hollá (C) – Bačová (67. Ščasnárová), Kaláberová (89. Starčevič) – Šurnovská (85. Adamecká), Koleničková, Švecová (73. Niňajová).

10. Michalovce 18 2 2 14 15:74 8

Najlepšia strelkyňa ženskej ligy Martina Šurnovská (26 gólov).

Majstrovská hegemónia junioriek

Súbojom o titul bol aj duel oboch klubov v kategórii junioriek. V ňom už boli v lepšej východiskovej pozícii slovanistky, ktoré mali pred Bardejovom náskok dva body. Belasé ale nenechali nič na náhodu a svoju veľkú kvalitu potvrdili víťazstvom 2:0. O triumfe rozhodli už v prvom polčase gólmi Kristíny Kollárovej a Natálie Cepkovej a obhájili majstrovský titul. Slovan mal najlepšiu strelkyňu aj v lige junioriek, ktorou sa s 23 presnými zásahmi stala Natália Cepková. Belasé tak len potvrdili svoju dlhodobú dominanciu v tejto vekovej kategórii, keďže juniorská liga počas svojej doterajšej päťsezónnej existencie ešte nemala iného majstra ako ŠK Slovan Bratislava!!!!!