V šlágri výhra HBT, zápas okorenila hromadná bitka

HBT Slovan Bratislava – Roconaba Zohor 4:1 (0:0,0:0,4:1)

Góly: 34. Rzavský (Müller, Nemec), 35. Velčický (Zelenák), 36. Metzner (Štefaňák), 41. Metzner (Štefaňák) – 32. Tomášek (Krebs)

Rozhodovali: SLezák – Kováčik. Vylúčení: 8:4 na 2 min., navyše Jančovič 5+TH a 5+DKZ, Rzavský 5+DKZ, Nemec 5+DKZ /všetci Slovan/- Komínek 5+DKZ a 5+DKZ, Križan 5+DKZ, Maták 5+DKZ /všetci Roconaba/. Presilovky: 1:0

HBT: Androvič – Gorek, Müller, Furek, Jančovič, Stopiak, Metzner, Maňko, Hromek, Nemec, Rzavský, Runák, Zelenák, Velčický, Lovaš, Buranovský, Jankovič, Štefaňák, Post, Divald.

V siedmom kole privítali hokejbalisti Slovana dovtedy neporazený Zohor. Na domácom ihrisku v areáli netradičných športov v Ružinove to bol od úvodu výborný zápas, oba tímy nešetrili pohybom. Prvú veľkú šancu mal na domácej strane Zelenák, Androvič sa vyznamenal pri dvoch pokusoch hosťujúceho Tomášeka v oslabení. Podľa priebehu zápasu bolo jasné, že kto dá prvý gól, bude mať obrovskú psychickú výhodu. Druhá tretina priniesla hernú prevahu Slovana, aj keď hostia stále „hrýzli“ a vyrážali do nebezpečných protiútokov. Belasí sa museli ubrániť aj niekoľkým presilovkám súpera. V polovici druhej tretiny prekonal brankára Zohoru Zelenák, ktorému loptičku obetavo vybojoval Lovaš, rozhodca však nepochopiteľne gól neuznal, útočník Slovana dokonca dostal dvojminútový trest. Tento negatívny moment, ktorý objektívne poškodil domáci tím, však nezanechal žiadne stopy na psychike mužstva. Do tretej tretiny Slovan zredukoval hru na tri útoky a výsledok sa dostavil už po štyroch minútach, kedy sa v presilovke pred bránkou Roconaby presadil dôrazom Rzavský. O minútu neskôr zvýšil strelou zo strednej vzdialenosti Velčický na 2:0 a o ďalšiu minútu definitívne zlomil odpor súpera Metzner. Rovnaký hráč sa presadil aj na konci 41. minúty. Hostia následne znížili na 4:1, to však bolo z ich strany všetko. Aspoň čo sa týka gólového vyjadrenia. Dve minúty pred koncom totiž vyprovokovali bitku, ktorá mala za následok 224 trestných minút a šesť vylúčení do konca zápasu. Aj v tejto činnosti však Slovan svojho súpera zdolal. Tri body za víťazstvo znamenajú posun v tabuľke na tretie miesto,  avšak s rovnakým počtom bodov ako prvé dve mužstvá. Ďalší domáci zápas zohrajú hokejbalisti Slovana v nedeľu 9. novembra na pravé poludnie v Petržalke na Tematínskej ulici. Za súpera im bude tím Bratislava Raptors.

Povedali po zápase:

Ján Rzavský, kapitán HBT: „Až na pár chybičiek v obrane sme boli lepším mužstvom, zápas sme rozhodli po zredukovaní útokov v poslednej tretine, kedy sme už súpera definitívne zlomili. Opäť nás podržal brankár Androvič, najmä v prvej a druhej tretine. Chalanom ďakujem za prístup, podali sme výborný kolektívny výkon.“