11. ročník turnaja Majstri futbalového remesla (FOTO)

By  |  0 Komentárov


V bratislavskej Športovej hale Mladosť sa v sobotu konal už jedenásty ročník futbalového turnaja Majstri futbalového remesla na počesť bývalého hráča Slovana, či 45-násobného reprezentanta Petra Dzúrika. Ten v roku 2010 ako 42-ročný podľahol zákernej chorobe. Jeho spoluhráči, či ďalší futbalisti si takýmto spôsobom pripomínajú jeho pamiatku. „Je tu veľmi príjemná atmosféra, títo chlapci sem chodia radi. Sú to prevažne tí istí, ktorých dopĺňame aj mladšími futbalistami, aby niekto z nás mohol aj behať (úsmev),“ povedal na úvod hlavný organizátor tohto podujatia Marián Borbély. Keďže sa Park kultúry a oddychu búra a bol v minulosti dejiskom tejto udalosti, tento turnaj sa prvýkrát hral v Športovej hale Mladosť.:“Začiatkom októbra sme sa dozvedeli, že PKO sa búra. Mali šťastie, že sa nám podarilo nájsť voľný termín v Športovej hale Mladosť, kde sme sa dohodli aj na dvanástom ročníku.“ Ako už bolo spomenuté na turnaj chodia prevažne tí istí futbalisti, tento rok sa turnaja zúčastnilo štyridsať hráčov, ktorí vytvorili štyri mužstvá. Z tých známejší mien  zaujali hráči ako Semenník, Kožlej, Czinege, Švancara  „Z Dzúrikovej generácii prisľúbili účasť bývalí Slovanisti, Samuel Slovák, Benjamím Vomáčka, Ján Šlahor, Martin Ševela, Szili Németh, ten pre zdravotné problémy nemôže hrať. Vojin Prole sa tento rok nemohol zúčastniť, a ďalší, nerád by som na niekoho zabudol,“ poznamenal na záver Borbély.

Na palubovke sa objavil aj súčasný kormidelník Slovana Martin Ševela,„Ako každoročne, aj tento rok som prijal pozvania Mariána Borbélyho. Stretávajú sa tu výborní ľudia ako i skvelí futbalisti. Je to pekná spomienka na Petra. Prežil som s ním určité obdobie v Interi Bratislava, kde mi veľmi pomohol, veľa som sa od neho naučil. Bol to výborný človek, jeho ľudskosť bola výnimočná. Svojou kvalitou sa dostal aj do reprezentácie.“ priblížil svoje pocity Martin Ševela, a pokračoval. „V nás športovcoch stále niečo drieme, ak to robíte súťažnou formou snažíme sa vyhrať. Viem, že víťazom turnaja môže byť iba jedno mužstvo.“

Víťazom 11. ročníka turnaja Majstri futbalového remesla sa mužstvo Bet-X. To reprezentovali Samuel Slovák, Ducký, Tomčák, Staško, Bolech, Obšitník a Adam Láczko.

Najlepším strelcom turnaja bol Marián Tomčák

Najlepším hráčom Marek Střeštík

Najlepším brankárom Pavol Šablica

Víťazom pokutových kopov Lukáš Droppa

 

« z 2 »

FOTO: Karin Virágová

Musíte byť prihláseny pre vkladanie komentárov Login

Pridať komentár