BK Slovan doma nestačil na Poprad

BK Slovan – BAM Poprad 56:70 (16:20, 17:17, 10:19, 13:14)

V Dome Športu privítal Slovan Poprad. Vstup do zápasu domácim basketbalistkám nevyšiel podľa predstáv. V druhej minúte prehrávali 0:7, prvé body belasých zaznamenala Zarevúcka, ktorá znížila na 2:7. Popradčankám vychádzala streľba na výbornú, prvýkrát neboli úspešne až z trestného hodu. Postupne sa Slovan začal presadzovať, strelecky disponovaná Dulová trojkou znížila na 11:12.. Tri minúty pred koncom prvej štvrtiny Slvoan v stretnutí prvýkrát vyhrával. Talajková premenila oba trestné hody 16:14. Napokon patrila prvá časť hostkám, ktoré vstupovali do druhej štvrtiny za stavu 16:20. V nej domácim prestala fungovať streľba, čo využili Popradčanky, ktoré v trinástej minúte viedli o  šesť bodov 19:25. Slovanistky zlepšili doskok pod oboma košmi, aby po peknej brejkovej akcii Talajková vysunula do zakončenia Vargovú,.ktorá  znížila na 24:28. Štvorbodový rozdiel platil aj  prvom polčase 33:37.

Úvod druhého dejstva sprevádzali nepresné pokusy v zakončení na oboch stranách. Poprad sa osmelil, vyšli mu trojkové pokusy, v 25.minúty viedol o trinásť bodov 35:48. O dve minúty úspešne za tri body znížila Talajková 40:50, pred záverečnou štvrtinou viedol Poprad opäť o trinásť bodov. Hráčky z pod Tatier si svoj náskok udržiavali, Slovan sa snažil so zápasom niečo urobiť. Nedokázal odpovedať na úspešné trojky súperiek, ktoré si z Bratislavy odniesli víťazstvo 56:70. Hráčky po zápase poďakovali fanúšikom za ich podporu počas celého zápasu.

Najlepšou strelkyňou na strane Slovana bola s 14 bodmi Talajková, z Popradčaniek sa najviac strelecky darilo s 21 bodmi Petríkovej, autorke štyroch trojok.

Danilo Rakočevič, tréner BK: „Ťažko sa mi vyjadruje k tomuto zápasu. Ľudia nevedia, aké máme problémy. Ich zaujíma v prvom rade výsledok. Myslím si, že z našej strany nechýbala bojovnosť, nebolo to bez srdca, dievčatá sa snažili. Chceli sme vyhrať, ale súper bol lepší. Dúfam, že od januára to bude z našej strany lepšie, teraz nás v stredu čaká duel v Bystrici, kde sa pokúsime zabojovať o dobrý výsledok. Po Novom roku verím, že sa dobre pripravíme na Cassoviu, nacvičíme nové obranné signály. Je mi ľúto tejto prehry, prišli nás povzbudiť nejakí fanúšikovia, ktorí nás celý čas podporovali, za čo im patrí moja vďaka.  Niektorí boli s nami aj v Šamoríne.“