Podľa Renáty Talajkovej k takej dráme nemuselo prísť

Zatiaľ čo play-off extraligy žien má očakávaný priebeh, v skupine o piate miesto sa podľa predpokladov bojuje o každú loptu. Vedenia 2:1 v sérii medzi Slovanom s Banskou Bystricou sa ujali Bratislavčanky, Poprad s Cassoviou prehráva 1:2 na zápasy. Štvrté stretnutia sú na programe už túto stredu. V tom sobotňajšom, boli diváci v Bratislave svedkami veľkej drámy, o víťazovi sa rozhodlo až v predĺžení. Oba celky predvádzali útočný basketbal, vďaka ktorému si brániace družstvo pripísalo na svoje konto za krátky čas štyri fauly. Čím mali hráčky možnosť navyšovať vedenie vo svoj prospech. V zápase sa strelecky darilo skúsenej pivotke Slovana Renáte Talajkovej. Slovan mal stretnutie dobre rozohrané, cez polčas viedol o šesť bodov, podobne ako v stredu mu nevyšla tretia časť. „V druhom zápase sme počas tretej časti „vybuchli“, myslím si, že to bolo spôsobené aj tým, že sme viaceré pracujúce, ja som matka. Nám tie stredy moc nevyhovujú. Na túto stredu sa ideme pripraviť lepšie,“ sľubuje pivotka belasých. Zápas, aj vďaka nevydarenej tretej časti z tohoto zápasu vyústil až do predĺženia, o dramatickosti daného stretnutia teda nemôže byť pochýb. „Na lavičke to bola rovnako dráma, zápas sme prežívali a verili v úspešný koniec. Pri takýchto drámach som vždy o rok staršia „, hovorí s nadsádzkou autorka 21 bodov a dodáva: „Je mi ľúto, že sme to dopustili, vôbec to nemuselo byť také dramatické.“ Slovanu sa podarilo tesne pred koncom vyrovnať, ak by Bystričankám vyšiel posledný útok, bolo by všetko inak. V predĺžení sa darilo hlavne domácej Zarevúckej s Križmovou, ktoré poslali Slovan do štvorbodového vedenia 75:71. Víťazstvo poistila Turzáková. „Žofia (Zarevúcka pozn. red.) premenila dôležité trestné hody, Bystrica hrala vabank, keď skúšala streľbu za tri body, sme rady, že sme napokon vyhrali,“ zakončila jedna z najskúsenejších hráčok Slovana.