HBT prešustroval zápas v prvej tretine + FOTO

By  |  2 Komentáre

HBT Slovan Bratislava – Farma Petržalka 5:8 (0:3,3:3,2:2)

Góly: 19. Divald (Furek), 25. Divald (Furek), 25. Müller, 31. Nemec (Zelenák), 42. Rzavský (Nemec) – M. Merschitz 5, Kováč, Mydla, D. Rusnák

HBT: Androvič – Večera, Šarmír, Lovaš, Divald, Maňko, Zelenák, Rzavský, Post, Busai, Buranovský, Furek, Müller.

V deviatom kole 1. SHbL divízie Bratislava – Záhorie sa belasým postavil do cesty mimoriadne ťažký súper, obhajca titulu Farma Petržalka. Do zápasu vstúpili lepšie práve hostia, ktorí otvorili skóre. Slovan dokázal odpovedať niekoľkými šancami, no v prvej tretine strieľali góly iba hostia. Tí v záverečnej päťminútovke prvej tretiny pridali ešte dva zásahy.

Druhá tretina sa niesla v znamení súboja hráčov Slovana s hosťujúcim brankárom Vasilom. Predtým však Farma strelila ešte dva góly a skóre tak narástlo na hrozivých 0:5. Prvý gól belasých strelil Divald, na ktorý opäť dokázal súper odpovedať a vrátil Farme vedenie o päť gólov, následným tlakom však opäť Divald a po ňom Müller znížili na prijateľných 3:6.

V tretej tretine ihneď na začiatku Nemec znížil na 4:6 a začala naháňačka za obratom. Slovanistov však schladil gólom na 7:5 pre Farmu Dárius Rusnák a aj keď Rzavský opäť vykresal iskierku nádeje gólom na 5:7, definitívu podčiarkol Merschitz ôsmym gólom. Hokejbalisti Slovana si tak pripísali druhú prehru v rade.