Slovanistky po veľkom boji nestačili na Somatio Barcelona

Prvou prekážkou futbalistiek Slovana Bratislava na turnaji Ligy majstrov žien v slovinskej Ľubľane boli hráčky cyperského Somatio Barcelona FA. Išlo o veľmi kvalitného súpera, ktorý síce na futbalovej mape existuje iba dva roky, no disponuje veľmi dobrým zázemím a výraznou finančnou podporou. Somatio sa hneď vo svojej druhej sezóne stalo cyperským majstrom, keď ukončilo deväťročnú nadvládu Apollonu Limassol. O jeho sile svedčia aj výsledky spomínaného Apollonu, ktorý v predchádzajúcich siedmich ročníkoch dokázal až šesťkrát postúpiť z kvalifikačnej skupiny Ligy majstrov do play-off. V kádri cyperského šampióna sa nachádza viacero vynikajúcich legionárok, vrátane finalistky Ligy majstrov s Parížom St. Germain Nigérijčanky Ngozi Ebere alebo reprezentantky Pobrežia Slonoviny Rebeccy Elloh, ktorá svojou rýchlosťou a obrovskou technickou vyspelosťou poriadne prevetrávala belasú obranu. Slovanistky vyrukovali na súpera s defenzívnou taktikou a snahou prechádzať do rýchlych protiútokov. V prvom polčase nebol ich výkon ideálny a aj v dôsledku toho inkasovali po individuálnych chybách dva góly. V oboch prípadoch dopravila loptu do siete najlepšia hráčka a najlepšia strelkyňa druhej najvyššej súťaže v USA za rok 2016 Krystyna Freda. V druhom dejstve sa už hra belasých žien zlepšila, výsledkom čoho bola aj väčšia aktivita smerom do ofenzívy. Druhá 45-minútovka sa napokon skončila bez gólov. Prehra Bratislavčaniek 0:2 je vzhľadom na reálny obraz kvality oboch družstiev dosť prijateľná a v belasom tábore sú z tohto stretnutia skôr pozitívne pocity. Najbližšie sa slovanistky v piatok o 14.00 hod postavia proti bieloruskému FC Minsk, ktorý si v ostatných troch rokoch vybojoval postup zo skupiny Ligy majstrov do vyraďovacej fázy a vo svojom kádri má taktiež veľké množstvo herne i fyzicky výborne disponovaných futbalistiek. Bieloruské družstvo v prvom stretnutí na turnaji zmietlo domácu Olimpiju Ľubľana 6:0 a podľa papierových predpokladov ide ešte o výraznejšieho favorita ako bolo Somatio.

MARTIN MASARYK, tréner Slovana: „Proti nám stál veľmi kvalitný a fyzicky veľmi dobre disponovaný súper, ktorý sa od začiatku snažil mať zápas pod kontrolou. Nám úvod stretnutia nevyšiel tak, akoby sme si predstavovali, ale chcel by som moje dievčatá pochváliť, že aj v kritických momentoch sa stále snažili držať súpera čo najďalej od našej brány. Do druhého polčasu sme nastúpili odvážnejšie, čoho výsledkom bola aj naša väčšia aktivita v ofenzíve. Musíme uznať, že výsledok vzhľadom na kvalitu súpera je pre nás veľmi prijateľný.“

SOMATIO BARCELONA FA – ŠK SLOVAN BRATISLAVA 2:0 (2:0)

Góly: 7. a 37. Freda.

Zostava Slovana: Rezeková – Kulová, Bytčánková, Čeriová, Pribilová, Pračková – Hollá (C), Bačová – Koleničková (58. Niňajová), Švecová (87. Mráziková) – Šurnovská (72. Kaláberová).