V ligovom šlágri jari remíza (FOTO+VIDEO)

V sobotu sa v Bardejove odohral obrovský a nesmierne dôležitý futbalový súboj medzi dvoma najlepšími slovenskými ženskými tímami súčasnosti Partizánom Bardejovom a Slovanom Bratislava. Ženskému futbalu prikladajú v Bardejove veľký význam a zápas sa hral na hlavnej ploche tamojšieho vynoveného štadióna. Vďaka dobrej propagácii stretnutia, ako aj atraktivite súpera, si cestu na jeho tribúny našlo podľa oficiálneho údaju 550 divákov, čo je na ženský futbal na Slovensku fantastické číslo. Priamy duel o ligový titul priniesol vysokokvalitné futbalové predstavenie. „Bol to asi najlepší futbal, akého som bol na slovenskej scéne svedkom. Aj keď sme v zápase nesplnili náš cieľ, ktorým bolo víťazstvo, žiadna naša hráčka sa za svoj výkon rozhodne nemusí hanbiť. Dievčatá dnes dali do toho všetko,“ vyjadril sa uznanlivo tréner belasých Martin Masaryk. Slovanistky sa ujali v 79. minúte vedenia 1:0, keď po výbornej práci ešte len 15-ročnej Victorie Kaláberovej s Martinou Šurnovskou dopravila loptu do siete presnou strelou Martina „Erika“ Švecová. O päť minút na to sa však potvrdila obrovská sila Partizánu v štandardných situáciách, keď skóre na konečných 1:1 z priameho kopu upravila najväčšia hviezda domácich Mária Mikolajová. Táto remíza má pre Bardejovčanky obrovskú cenu, keďže si vďaka nej udržali na čele tabuľky trojbodový náskok práve pred Slovanom. V drese belasých od 50. minúty prvýkrát v jarnej časti zasiahla do hry ich opora Martina Šurnovská a prihrávala na gól. Na samom konci stretnutia ju ale postihli silné kŕče, zrejme spôsobené i vyše mesiac trvajúcim herným výpadkom.

Iba druhá prehra junioriek v priebehu štyroch sezón

Oba kluby si následne merali sily aj v lige junioriek. O osude vyrovnaného duelu hraného na umelej tráve rozhodol jediný gól, keď sa v 36. minúte presadila strelou z diaľky domáca Henrieta Vaľušová. Bardejovčanky tak slovanistkám odplatili vysokú jesennú prehru 1:7 z Bratislavy. Pre Slovan to bola len druhá prehra v štvorsezónnej histórii juniorskej ligy (obe zaznamenal s Bardejovom 0:1). Na čele tabuľky však má pred „partizánkami“ stále dvojbodový náskok.

Dosiahnu slovanistky pohárovú odplatu?

Už túto nedeľu (30. apríla) sa Slovan a Bardejov proti sebe postavia opäť, tentokrát vo finálovom súboji Slovenského pohára žien na štadióne Poprad-Veľká s výkopom o 16:00 hod. Bude to historicky deviate vyvrcholenie Slovenského pohára a Slovan v jeho finále ešte nikdy nechýbal. Zatiaľ v ňom bol štyrikrát úspešný a v rovnakom počte konfrontácií ťahal za kratší koniec. Momentálne ale prehral už tri finálové zápasy v rade (raz po penaltovom rozstrele). „Štvrté finále po sebe už neprehráme!,“ verí svojim zverenkyniam „kouč“ Masaryk.