Dať pocítiť súperom, že my sme tu doma, to je vízia Petriho Matikainena

By  |  2 Komentáre


HC Slovan Bratislava na utorňajšej tlačovej konferencii predstavil nového kormidelníka Petriho Matikainena. Štyridsaťsedemročný Fín predstúpil pred novinárov tesne po piatej hodine popoludní a vzápätí odpovedal na otázky prítomných novinárov, medzi ktorými nechýbali ani zástupcovia Slovan Positive.

Prečo ste prijali ponuku Slovana? Čím Vás klub oslovil?

V prvom rade, HC Slovan je výborne organizovaný, je to tradičný slovenský tím s veľkou tradíciu. Mám na Bratislavu výborné spomienky, získali sme tu titul majstra sveta v roku 2011. Ľudia žijú hokejom, zápasy sú vypredané. Dlho som nad ponukou neváhal, moje rozhodovanie prijať ponuku nebolo o peniazoch, som pripravený urobiť maximum a naplniť ciele klubu.

Zostane Vladimír Országh Vašim asistentom?

Áno v tejto chvíli nemám v pláne meniť realizačný tím. Hokej je o spolupráci, ktorá je princípom mojej práce. Hokej je tímový šport!

Plánujete priviesť do tímu nejakých fínskych hráčov?

Mojou úlohou je momentálne spoznať hráčov, ktorí sú v tíme. Skladba mužstva je pestrá, máme tu okrem Slovákov aj Čechov, neposlednom rade i zámorských hráčov. Mám pred sebou veľa práce chcem pracovať s hráčmi ktorí sú tu. Treba byť trpezlivý, Slovan má potenciál.

Videli ste nejaký zápas Slovana v tejto sezóne?

Nie nevidel, sledoval som zápasy hlavne Jokeritu, ale Slovan poznám z KHL z minulosti, keď som pôsobil v Omsku.

Matikainen

Čo očakávate od zajtrajšieho zápasu?

Zajtra začínam pracovať, čaká ma prvý tréning. Potrebujem hráčov spoznať. Budeme sa snažiť vyhrať a potešiť ľudí, ktorí hokej v Bratislave milujú.

Aké máte spomienky na Slovensko – šampionát z roku 2011?

Tie najlepšie získali sme titul majstrov sveta. Mesto je krásne, ľudia priateľskí. Diváci hnali svoj národný tím dopredu a neustále im fandili, aj keď sa im nedarilo.

Aký štýl preferujete?

Budem vyžadovať od hráčov, aby v každom zápase vydali zo seba maximum. Chceme hrať na víťazstvo v každom domácom zápase a pocítiť súperom, že „my sme tu doma“. Budem dbať na pozornú obranu podporovanú kvalitnou ofenzívou.

Poznáte niekoho zo súčasného kádra?

Poznám Ivana Baranku, ktorého som trénoval v Omsku. Máte tu hráčov z celého sveta,vaši hráči sú šikovní, dobrí korčuliari, je mi jedno akí sú tu, je dôležité, aby všetci hrali srdcom a bojovali spoločne za Slovan!

Plánujete nejaký špeciálny príhovor k hráčom?

Áno. Zajtra pred tréningom prednesiem hráčom svoje predstavy o hre, teším sa na prvý tréning a svoju misiu v Slovane.

 

Rozhovor pripravili Peter Donut  a Tomáš Zubák

 

2 Komentáre

 1. Fresky1

  Fresky1

  23. septembra 2014 at 21:25

  Tak vela stastia Petri! Nech sme vsetci spokojni 🙂

 2. Moňo

  Moňo

  24. septembra 2014 at 0:08

  Dúfam, že herný prejav, hlavne doma sa naozaj zmení…

Musíte byť prihláseny pre vkladanie komentárov Login

Pridať komentár