Do novej sezóny s pokorou, znie z kabíny BK Slovan

By  |  0 Komentárov


Prípravu na novú sezónu začali aj basketbalistky Slovanu, tie majú za sebou prvý týždeň prípravy. Mladé družstvo má túto sezónu za cieľ bojovať, odovzdať maximum a pokúsiť sa hrať extraligu najlepšie ako to bude možné. Účinkovanie v extralige je to tá najlepšia motivácia pre mladé dievčatá, ktoré vedia, že ak budú poctivo trénovať môžu si v budúcnosti zahrať extraligu. Dávame možnosť predovšetkým s čisto slovenskými dievčatami a z veľkej časti našimi mladými odchovankyňami. Takže ciele ostávajú podobné ako boli v uplynulejsezóne. Samozrejme ak sa podarí lepšie umiestnenie, budeme všetci veľmi radi,“ povedala pre klubový web majiteľka belasých Beáta KozmonováBratislavčanky sa budú spoliehať na skúsené Talajkovú a kapitánku družstva Vargovú. Slovan má aj Turzákovu, Dulovú a Sedláčkovú. Káder dopĺňajú naše juniorky – Lüttmerdingová, Olšová, Valachovičová, Pupáková. Ošťádalová a Tarkovičová  reprezentujú naše farby na Majstrovstvých Európy U18 B-divízie, ktoré sa hrajú v Dubline.  Už počas uplynulej sezóny z družstva odošila Marcová a Mlynarovičová. Dlhšie pre zranenie belasým chýba aj Križmová. Do zahraničia odišli za študijným pobytom Zarevúcka do Litvy a mladá Horváthová o Francúzska. V septembri by sa mala k tímu pripojiť ešte jedna hráčka a to Bianka Laura Vaigl, ktorá k nám prestúpila z Viedne.

“Najdôležitejšie je to, že hráčky sú namotivované a chcú trénovať, potom je aj pozitívna atmosféra. Čaká nás veľmi, veľmi ťažká sezóna, v ktorej budeme okrem Extraligy hrať aj celoslovenskú juniorskú súťaž, v ktorej je až pätnásť družstiev. Jediné, čo chceme je dobre trénovať a bojovať, aby sme aspoň niečo v Extralige túto sezónu ukázali. Skúsime hrať v inom systéme a musíme sa prispôsobiť tomu, že pivotov okrem Talajkovej už nemáme. Pravdou ale je, že máme talentované hráčky, ktoré tento rok dostanú oveľa viac priestoru hrať a príležitosti ukázať, čo v nich je a čo môžu ďalej v basketbale ešte dosiahnúť. Verím, že sa vyhneme chorobám a zraneniam a že budeme môcť naplno trénovať a makať celú sezónu”, povedal tréner Danilo Rakočević.

BK Slovan sa v termíne 8.-10.9. predstaví na turnaji v Ostrave. 13.9. si zmerajú sily v Brne proti Žabiny Brno. V štádiu riešenia je na 16.9. naplánovaná odveta s Brnom.

 

Musíte byť prihláseny pre vkladanie komentárov Login

Pridať komentár

Sports and Local answers family members of the Chi Omega Alumnae are (strip one custom dodgers jersey, From continue to) Barb Pizzuti Foulkes (Kent situation U.) zach britton jersey, Lois Krichbaum Deskin (Denison u nick castellanos jersey.), Elaine Dripps Gorant (Kent indicate U) alcides escobar jersey, Margie thomas Patterson (Westminster college), Peggy Keeney Zampini (Kent think U.), (short period two, From to the left) janet Reese Vestal (Westminster classes), Lynne Marchiore Janis (Kent state government U) cheap china jerseys, Wendy Axelson Taylor (ohio U), denise Pazur Morris (Marietta college), Connie Herbert Selby (tennesse U), Madeline McDermott Romeo (kansas U), Jean Hayes Hassell (kentkucky U), Anita Edenfield Huston (Denison) and as a consequence (strip three cheap mlb jerseys, From left over) : Ann Keck Costantini (Ohio maintain U.), Nancy Gibson Hauser (Thiel tech school), Maribeth Harry (Wittenberg you), carol Cooper Fithian (Kent stage U), bliss M. Of the southwest), Karen Peper Kinney (Marietta university and college) custom mlb jerseys, Wynetta Scmidt Perrotta (Westminster university and college) in addition to Elaine Gorence Pike (Kent circumstances U). Published on sept 23, 2011