November v znamení viacerých pozitív (+TOP FOTO)

November je za nami, čím nás Slovan prekvapil? Podobne ako v októbri aj počas novembra odohrali belasí viaceré zaujímavé zápasy, v ktorých sa tešili z víťazstiev, utrpeli i viacero prehier. Niektorí boli blízko k senzácií, iní si udržali svoj štandard, ale fanúškovia čakali viac od futbalistov, ale i hokejistov, ktorí si november určite za klobúk nedajú. Svoj vysoký štandard si zachovali muži 1.RC Slovan Bratislava, ktorí v sezóne ešte nestratili ani bod, v Žiline suverénne vyhrali turnaj. Ženy nesklamali na medzinárodnom turnaji vo Viedni.  Šachisti sa nestratili na turnaji  Piešťany Open 2014, ktorého víťazom sa stal člen šachového klubu ŠK Slovan Bratislava – Peter Petrán.

HC Slovan

Odohral v novembri 10 zápasov s hrozivou bilanciou 2-1-3-4 (legenda: výhra – výhra po predĺžení/s.n. – prehra po predĺžení/s.n. – prehra), získal tak iba sedem bodov! Špecialitou Slovana je, že vždy sa mu podarí vyhrať svoj prvý zápas v mesiaci ( v septembri 6.9. zdolal Medveščak 5:2, v októbri 1.10 Rigu 5:1, v novembri 2.11. Vladivostok 4:1, v decembri 1.12 Novokuzneck 5:0).  Slovan môžu mrzieť hlavne prehry s tímami, ktoré sú jeho priamym konkurentom v boji o play off (Podolsk a Lokomotive Jaroslavľ). Koncom mesiaca chytil výbornú fazónu Švéd Johan Backlund, ktorý si za svoje výkony vyslúžil honor hráča týždňa KHL. Belasým to nešlo v koncovke, čoho dôsledkom boli prehry v zápasoch, kde Slovan svojho súpera často prestrieľal. Svoje účinkovanie v Slovane ukončili dvaja hráči, Tomáš Rachůnek sa dohodol na predčasnom ukončení spolupráce, klub opustil aj Kanaďan Foster, klub oficiálne vyhlásenie nevydal. Prišiel skúsený Štefan Ružička. Osud to zariadil tak, že po poslednom novembrovom zápase, v ktorom Slovan zdolal po nájazdoch Atlant Mytišči 2:1 sa výborne chytajúci Johan Backlund zranil v oblasti dolnej časti tela a bude Slovanu chýbať do konca roka. Okrem neho skrz zranenie zo zostavy vypadol aj zlepšujúci sa Vladimír Mihálik. Pre zápasom Slovan predstavil premiéru dokumentu Aréna Život za hokej.

IMG_3948

ŠK Slovan

V kŕči hrajúci futbalisti Slovana stále čakajú na svoje prvé body v Európskej lige.  Ani návrat na trávniky Roberta Vitteka nezabránil debaklu na Letnej 0:4. Doma v zápase proti Bernu konecčne odkliali bránu súpera a zaznamenali svoj prvý gól v Európskej lige, autorom ktorého bol Soumah.  Vo Fortuna lige belasí zdolali Košice a Banskú Bystricu, proti Senici boli lepším tímom, dostali gól z ojedinelej šance domácich, čo ich stálo zisk bodov. Sklamali výkonom doma s Myjavou, kde prehrali 0:1. V nabitom programe doháňali zameškané zápasy v Slovnaft cupe, ktoré zvládli, čím ostali v hre o pohárovú Európu, na jar ich čaká Nitra.  Kvôli rôznym zraneniam koncom mesiaca Slovanu vypadlo zo zostavy viacero hráčov.

DSC04583

HBT Slovan

Hneď v úvode mesiaca HBT zdolal v šlágri kola  Roconabu Zohor 4:1, v tomto zápase zaujala aj hromadná bitka oboch aktérov. Slovanisti sa  v novembri nevyhli ani zaváhaniam, ale v zápase proti HBC Iepurii Dev. Nová Ves  dokázali zápas otočiť  v poslednej minúte a zabezpečiť si dôležité body do tabuľky pravdy. Koncom mesiaca na Tematínskej ulici v Bratislave predstavili svoj projekt v práci s mládežou. Držíme palce!

DSC05540

BK Slovan

Basketbaliskám Slovana sa podarilo koncom mesiaca vybojovať svoje druhé víťazstvo v sezóne, keď triumfovali na palubovke košickej Cassovie 83:59. Nechýbalo veľa a mohli doma zdolať aj Ružomberok, v zápase,  v  ktorom viackrát viedli, napokon nezvládli jeho záver, čím skúsený súper nedopustil črtajúcu sa blamáž.

2014-11-22_7D2_6384

ŠK Slovan B a ženy

Podobne ako á mužstvo Slovana, ani béčku moc november nevyšiel. Stal sa z neho remízový kráľ, keď v štyroch zápasoch uhral až tri remízy a v jednom ťahal za kratší koniec. Belasí podľa ich kapitána Marcela Oravca doplatili na nepremenené šance, ktoré si dokázali vytvoriť. Napriek tomu Slovanistky zaznamenali dôležité víťazstvo nad Novými Zámkami 1:0, žiaľ v poslednom jesennom kole iba remizovali s Trenčianskymi Tepliciami 1:1, čím obsadili po jeseni druhé miesto.

IMG_1964

Juniori Slovana

Po slabšom vstupe do sezóny sa zdá, že belasý stroj šliape na plné obrátky. tak ako sme boli zvyknutí. V novembri belasí valcovali jedného súpera za druhým, vrátane Dukly Trenčín. Zo Spišskej Novej Vsi si dokonca spravili trhací kalendár po výsledkoch 7:1 a 10:1. Na konci mesiaca proti Banskej Bystrici nešťastne prehrali v nájazdovej lotérii.

DSC08373

Tím mesiaca: Juniori HC Slovan Bratislava

Hviezda mesiaca: Aj napriek nie moc dobrým výsledkom hokejistov Slovana si tento honor zaslúži ich brankár Johan Backlund, ktorý si za svoje výkony vyslúžil ocenenie hráč týždňa  KHL.

Zápas mesiaca: Ťažko vyberať zápas mesiaca, určite by sme sa priklonili k výhre 1:0 našich žien nad Novými Zámkami, prípadne výhre hokejistov Slovana nad Atlantom Mytišči, ktorá prišla pre fanúšikov na domácom ľade po dlhšom čase.

Gól mesiaca:

Hokejový Slovan tých gólov nedal v ostatnom mesiaci veľa, preto za gól mesiaca vyberáme gól Lestera Peltiera,  ktorý pekne trafil do šibenice, a jediným gólom rozhodol o výhre Slovana nad Banskou Bystricou.

Prekvapenie mesiaca:

pozitívne –  výkony juniorov Slovana s  príchod Štefana Ružičku, od ktorého sa čakajú góly

negatívne – predstavenie ŠK Slovan Bratislava, ktorý okrem víťazstiev v Slovnaft cupe, stále zaostáva za očakávaním

Prepadák mesiaca: Výsledkový aj herný úpadok ŠK Slovan Bratislava už tretí  mesiac v rade!

Celková bilancia a skóre:

ŠK Slovan Bratislava – 4-0-4 (legenda: výhra-remíza-prehra), skóre 15:10

ŠK Slovan Bratislava B – 0-3-1 (legenda: výhra-remíza-prehra), skóre 2:4

ŠK Slovan Bratislava futbal (ženy) – 2-1-0 (legenda: výhra-remíza-prehra), skóre 16:1

HC Slovan Bratislava – 2-1-3-4 (legenda: výhra – výhra po predĺžení/s.n. – prehra po predĺžení/s.n. – prehra), skóre 11:17

juniori HC Slovan Bratislava, a.s. – 9-0-1-0 (legenda: výhra – výhra po predĺžení/s.n. – prehra po predĺžení/s.n. – prehra), skóre 41:9 !

HBT Slovan Bratislava – 2-0-2 (legenda: výhra-remíza-prehra), skóre 15:14

BK Slovan Bratislava – 1-4 (legenda: výhra-prehra), skóre 292:393

1.RC Slovan Bratislava muži – 6-0 (legenda: výhra-prehra), skóre 127: 20

1.RC Slovan Bratislava ženy – 3-1  (legenda: výhra-prehra), skóre 84:41